úterý, 30 leden 2018 12:07

FCE na GTGM Doporučený

Napsal(a)

FCE a GTGM jsou nyní dvě kompatibilní zkratky. FCE (First Certificate of English) je zkouška, kterou je certifikována znalost angličtiny podle evropského referenčního rámce, a to na úrovni B2. Do prosince minulého roku bylo nejbližší certifikační místo, kde lze zkoušku složit, v Teplicích. Nově spolupracujeme s Centrem Lingua Teplice, které u nás zřídilo certifikační místo a 8.12. se zde první certifikační zkouška konala. Nyní můžeme s ulehčením informovat, že všech našich 21 žáků převážně ze čtvrtých ročníků ve zkoušce uspělo, někteří sice jen na úrovni B1, na druhou stranu jiní zase na úrovni "rodilý mluvčí", čili úrovni C1.

Žáci zkoušku skládají jako náhradu své profilové maturitní zkoušky z angličtiny, takže de facto mají z jednoho předmětu už odmaturováno. V březnu plánujeme FCE nanečisto, kdy si za poplatek 200 Kč mohou zkoušku vyzkoušet i případní další zájemci o certifikaci a další oficiální certifikační termín bude pak 9.6. Přihlásit se je možné na stránkách Centra Lingua http://lingua-centrum.cz/zkousky-cambridge-certifikaty/.

Zde také najdete bližší informace o ceně a termínu, do kterého je možné se přihlásit. Je třeba vybrat z nabídky LITVÍNOV.

Zkouška je otevřená i pro veřejnost, není nutné být žákem našeho gymnázia.

Úspěšným studentům gratulujeme a novým uchazečům o certifikaci přejeme hodně štěstí.

Číst 540 krát Naposledy změněno čtvrtek, 01 únor 2018 12:25

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.