pondělí, 16 duben 2018 12:24

Úspěšné krajské kolo zeměpisné olympiády

Napsal(a)

Vynikajícího úspěchu dosáhl student septimy našeho gymnázia Tomáš Čapek, který se po vítězství ve školním kole zeměpisné olympiády probojoval do okresního kola, kde rovněž zvítězil a postoupil do krajského kola.

V krajském kole 28. 3. 2018 obsadil první místo a postoupil do ústředního kola Zeměpisné olympiády, které se koná ve dnech 23.–24.dubna 2018 v Praze na Přírodovědecké fakultě University Karlovy. 

Tomášovi za jeho skvělé výkony děkujeme a přejeme mu úspěšné ústřední kolo v Praze!

Výborných výsledků v okresním kole Zeměpisné olympiády dosáhli i v kategorii A – Hovorková Marie (3.), Červenka Matěj (8.), v kategorii B – Bursík Ondřej (3.), Škoudlil Michal (4.),  v kategorii C – Posuchová Tereza (8.), Hauptvogel David (10.), v kategorii D – Petr Duben (3.), Kubičina Štěpán (4.), Procházka Martin (7.) a Verner Tomáš (9.)

Vítězům jednotlivých kol gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy, stejně jako našim ostatním řešitelům školního, kteří měli chuť i odvahu se zúčastnit!

Příspěvek Tomáše:

Byl to jedním slovem šok. Z mých zkušeností v krajských kolech v minulých letech můžu říct, že toto bylo jednoznačně to nejtěžší, které jsem kdy absolvoval, a neměl jsem z něho dobrý pocit.

O to větší šok pro mě bylo vyhlášení prvního místa mé kategorie.

„Tomáš Čapek!“ ozvalo se sálem a já se nevěřícně dobelhal na jeviště pro pozvánku do dvoudenního ústředního kola s možným postupem na světovou zeměpisnou olympiádu v Kanadě nebo Thajsku.

Dodnes z toho nemám klidné spaní.

Číst 405 krát Naposledy změněno pondělí, 16 duben 2018 12:30

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.