středa, 30 květen 2018 12:14

Wanderpokal aneb sportovní dopoledne s Gymnáziem Olbernhau

Napsal(a)
Wanderpokal - fotbalové utkání mezi Gymnáziem Olbernhau a Gymnáziem T.G.M. Litvínov Wanderpokal - fotbalové utkání mezi Gymnáziem Olbernhau a Gymnáziem T.G.M. Litvínov

Volleyball, Fußball a Floorball byla tři slova, která se v pondělí, 28. května 2018, skloňovala na Gymnáziu T.G.M. v Litvínově snad nejčastěji. V deset hodin dopoledne zde totiž začal již tradiční turnaj družstev našeho gymnázia a partnerské školy Gymnázia Olbernhau, a to právě v disciplínách volejbal, fotbal a florbal. Nicméně hrála se hned čtyři utkání, protože ve volejbale se střetly jak týmy chlapců, tak týmy děvčat. Jediný bod „urvala“ německá delegace hned při prvním utkání ve volejbale chlapců, zbytek turnaje však ovládli litvínovští sportovci. Florbal byl spíše exhibičním utkáním, ke kterému je však potřeba dodat, že němečtí žáci florbal hrají pouze v rámci 6. a 7. třídy, pak už nikoli.

Snad nejvyrovnanějším dojmem působil zápas ve fotbale, kde dlouhou dobu vydržel nerozhodný stav, ale ke konci začaly docházet olbernhauským fotbalistům síly a tak se z vítězství radovali litvínovští. K dobru žákům z Olbernhau musíme však přičíst i skutečnost, že dorazili vybaveni klasickými špuntovými kopačkami, ve kterých však na umělém povrchu hrát nemohli a tak museli s botami improvizovat. Snad jediný organizační zádrhel tohoto dne tak byl na světě.

Při slavnostním vyhlášení pak dostaly všechny týmy diplom za účast a hlavní trofej turnaje – Wanderpokal, tedy putovní pohár, zůstává i v tomto roce v Litvínově. Definitivní sladkou tečku za příjemně stráveným společným dopolednem pak udělaly zákusky a dorty, které pro sportovce zajistilo vedení gymnázia. Příští rok se budeme snažit zase na sportovištích v Olbernhau, aby pohár i nadále zůstal v našich rukách. Všem zúčastněným děkujeme.

Číst 404 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.