čtvrtek, 08 listopad 2018 16:58

Čeština netradičně aneb Nejen láska prochází žaludkem

Napsal(a)

Když jsem se jako vyučující českého jazyka v září dozvěděla, že s novým školním rokem bude do 2. A chodit Rebeca z Argentiny, zatrnulo ve mně – jsem generace ruštinářů, na střední škole jsem se mořila s němčinou a angličtina je pro mě jen o něco málo vzdálenější jazyk než eskymáčtina... S pomocí knih pro cizince a aplikace Konverzace jsem začala pro Rebecu vytvářet pracovní listy, aby něco málo z češtiny pochytila a alespoň některým výrazům rozuměla...


Jenže nejen pracovními listy je člověk živ – když už našinec pobývá v cizím prostředí, vedle slovní zásoby touží po poznání kultury země, jež se na přechodnou dobu stane jeho domovem. A tak slovo dalo slovo a já třídě nabídla, abychom pro Rebecu udělali jednu netradiční hodinu, která by spojila příjemné s užitečným – poslední říjnový den se tak stalo. Rebeca vyfasovala pracovní list na téma Some typical Czech dishes a na několika školních lavicích se namísto sešitů objevila skromná nabídka toho nejoblíbenějšího, čím se v českých luzích a hájích ládujeme ve velkém.


Že se takto pojatá hodina českého jazyka (pochopitelně zaměřená na rozšíření slovní zásoby argentinské spolužačky) setkala s nebývalým ohlasem, nemusím nějak zvlášť opisovat. Ostatně pořízený obrazový materiál hovoří za vše... A Rebeca? Ta statečně ochutnala od všeho a krásnou češtinou na konci hodiny poděkovala:)

Číst 482 krát Naposledy změněno pátek, 09 listopad 2018 07:00

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.