čtvrtek, 09 květen 2019 18:00

Uhelná maturita

Napsal(a)

Od 4. 4. do 2.5. se třída sexta zúčastnila projektu Cesta za poznáním uhlí aneb Uhelná maturita. Studenti se v průbehu projektu podívali do lomu Vršany, teplárny Komořany a do Podkrušnohorského technického muzea. Studenti tak měli možnost nabrat zpoustu nových znalostí, týkajících se uhlí, jeho těžby a využití jak v minulosti, tak i v součastnosti. Na závěr projektu měli studentské týmy třídy sexta odprezentovat jejich prezentace na jimi vybraná témata.

Prezentace se pak prezentovaly před odbornou komisí (Ing. Ingrid Bejšovcová (Vršanská uhelná a.s.), Ing. Jaroslav Graman, Ph.D. (Vršanská uhelná a.s.), Ing. Václav Novák (Obvodní báňský úřad pro území kraje Ústeckého, Most), Ing. Renáta Zárubová, Ph.D. (VÚHU a.s.) a Martina Černá (VÚHU a.s.). Komise pak každý tým ohodnotila, a určila vítěze.

Vítězem se stal tým č.4 ve složení: Kristýna Komůrková, Lenka Schejbalová, Veronika Kossakowská a David Le, který prezentoval na téma Těžba uhlí – Technologie, Stroje. Každý člen týmu obdržel šek v hodnotě 5.000,- Kč. Ceny a diplomy pak předal osobně technický ředitel Vršanské uhelné a.s., Ing. Petr Procházka.

Celý projekt připravilo Ekologické centrum Most pro Krušnohoří za podpory společnosti Vršanská uhelná a.s.

Na exkurzích naše studenty doprovázela Ing. Jana Červenková

Galerie: 

Číst 916 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.