sobota, 25 květen 2019 11:54

Horizon Grand Prix - divoká karta Doporučený

Napsal(a)

Před časem jsme vás informovali o národním finále Horizon Grand Prix, závodů dálkově řízených modelů aut s přídavným vodíkovým pohonem. HC Verva Racing Team, jak se náš tým oficiálně jmenuje, tehdy zvítězil v kategorii nováčků a získal 1. místo za týmovou prezentaci. Na postup do dalšího kola to stejně nestačilo a navíc jsme o tom ani nepřemýšleli.

Nadace Unipetrol, náš oficiální závodní sponzor, získala od pořadatele Horizon Grand Prix tzv. divokou kartu – kartu umožňující účast na světovém finále těchto závodů. Nadace má pod svými křídly 6 závodních týmů, ale kartu mohl dostat jen jeden z nich.

Zprávě, která dorazila 16. května 2019, jsme nechtěli věřit – divoká karta padla právě na nás. Dostali jsme černé na bílém, že se světového finále Horizon GP zúčastníme právě my. Z počáteční euforie jsme velmi brzy procitli – téměř okamžitě jsme začali stavět nový vůz, abychom mohli v opravdu silné konkurenci obstát.

Světové finále Horizon Grand Prix se uskuteční 8. června 2019 v Praze v letňanském areálu PVA Expo, kde na dráze změří své síly týmy z několika zemí – z Německa, USA, Ruska a dalších.

HC Verva Racing Team s číslem 44 je na startovní listině uveden díky Nadaci Unipetrol a oficiálním pořadatelům závodů Horizon Grand Prix. Účast ve světovém finále je pro nás velká čest.

Poděkování patří našemu gymnáziu, bez jehož podpory bychom mohli do Prahy odcestovat jen těžko.

 

Nadace Unipetrol

Horizon Educational

HC Verva Litvínov

 

 

Číst 704 krát Naposledy změněno sobota, 25 květen 2019 12:03

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.