pondělí, 17 červen 2019 18:44

Septima a 3. A na Letišti Václava Havla

Napsal(a)

V ranních hodinách jsme se za doprovodu Mgr. Martiny Langhammerové, Mgr. Martina Laxy, Mgr. Marie Sachetové a Bc. Lucie Klenorové vydali do Prahy na Letiště Václava Havla, největší letiště v České republice.

Zde nás čekaly dvě exkurze. První z nich se uskutečnila v prostorách Českého leteckého výcvikového střediska. Zde jsme měli možnost nahlédnout do prostor, kde se školí piloti a palubní průvodčí různých leteckých společností. Viděli jsme simulátory schopné napodopit jakoukoli, i tu nejméně pravděpodobnou, situaci, která může nastat v reálných podmínkách.

Nechyběla ani prohlídka kabinového simulátoru letadla Airbus A320, výcvikových trenažérů a záchranných pomůcek. Velmi zajímavou pak byla poslední část exkurze.

V kabinovém simulátoru letounu Boeing 737 nasimulovali naši průvodci nouzové přistání letadla s následnou evakuací. Za velmi striktních příkazů jsme opouštěli palubu po skluzu. Zvládli jsme to pod 90 sekund, což je maximální možný časový limit – nejspíš všichni bychom tedy přežili.

Rozloučili jsme se s našimi milými průvodci a přejeli na letištní terminál 3.

U podrobné makety nás průvodce nejdříve seznámil s historií, přítomností i budoucností našeho největšího dopravního letiště. Po bezpečnostní kontrole jsme se přesunuli do autobusu a odjeli do míst, která jsou běžným cestujícím nepřístupná. Měli jsme možnost si z blízka prohlédnout hangáry, letadla, která v nich i mimo ně parkovala, hasičskou stanici nebo odmrazovací stojánku.

Neoddělitelnou částí prohlídky letiště je i pozorování startů a přistání letadel. Měli jsme štěstí vidět i přistání Airbusu A380, největšího dopravního letadla světa. Prohlédnout si třistaosmdesátku zblízka byl opravdový zážitek.

Obě exkurze se nám líbily, bylo to příjemné zpestření konce školního roku. Poznali jsme, kdo všechno se stará o bezpečnost a pohodlí cestujících a uvědomili jsme si, že dopravní letiště je velký, ale přesně pracující systém.

Ondřej Nigrin a Mgr. Martin Laxa. 

Fotogalerie s podrobným popisem

Číst 772 krát Naposledy změněno úterý, 18 červen 2019 05:34

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.