středa, 26 červen 2019 16:54

Řeč těla

Napsal(a)

Jednou z dílen, jež byly žákům nabídnuty v rámci úterního projektového dne, byla i ta, v níž se zájemci mohli seznámit se signály, které naše tělo do okolí vysílá. Cílem projektu pak bylo těmto signálům alespoň trochu porozumět.


Šlo především o to uvědomit si, že už příchod do místnosti o nás mnohé vypoví a že, aniž bychom si to přáli, odkrýváme pomyslné karty svým držením těla, svou chůzí, pohledem, hlasem či obyčejným podáním ruky.


Průběh dopoledne byl zpestřen návštěvou, o níž žáci neměli dopředu tušení – krátce po desáté se mezi dveřmi objevil Ondra, kterého budete od září potkávat na chodbách našeho gymnázia a rozhodně ho nepřehlédnete. Je totiž nevidomý. Ondra využil skutečnosti, že většina žáků projektový den strávila mimo budovu, a přišel si školu zkušebně „prohlédnout“. Jeho návštěva se nakonec poněkud protáhla, ale myslím, že s výsledkem byly spokojeny obě strany.


Projektové dopoledne uteklo jako voda – na dekách v učebně Č1 se žákům líbilo, takže by možná nebylo od věci deky s sebou do hodin nosit častěji:)

Š.V.

 

Číst 984 krát Naposledy změněno středa, 26 červen 2019 17:52

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.