pondělí, 14 říjen 2019 19:04

Přípravy na H2 Challenge

Napsal(a)
HC Verva Racing Team HC Verva Racing Team

V pátek 18. října odjede náš HC Verva Racing team do Středního odborného učiliště v Hubálově (okres Mladá Boleslav) na H2 Challenge, závody RC modelů s vodíkovým pohonem. Otakar Klika (oktáva), Jiří Kordanič (4. A) a nováčkové Lenka Šustrová (septima), Daniel Janovský a Florian Štembera (tercie) se utkají s dalšími devíti účastníky letošního českého a světového finále závodů Horizon Grand Prix. Náš tým bude závodit s vozem, se kterým se letos v červnu zúčastnil závodů v Praze, kde auto prokázalo svou konkurenceschopnost. Na rozdíl od světového finále je závodní vůz osazen některými součástkami vytištěnými na 3D tiskárně. Dosavadní zkoušky ukázaly, že takto zhotovené náhradní díly jsou prakticky použitelné - na závodní dráze se vše ukáže. Přípravy auta si už nedokážeme představit bez Honzy Možného, absolventa naší školy, a neskutečnou měrou nám pomohl Karel Dittrich, externí člen týmu.

Závody, na které se chystáme, jsou spíše exhibiční - ale i tak věříme, že v silné konkurenci obstojíme.

Číst 652 krát Naposledy změněno neděle, 29 prosinec 2019 18:39

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.