neděle, 20 říjen 2019 11:59

Pokračujeme ve spolupráci s Českou televizí a Českým rozhlasem Doporučený

Napsal(a)

Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme, jak nutná je pro současnou společnost úloha médií a jak je tento "svět" komplikovaný, tak spolupracujeme s veřejnoprávními, ale i soukromými subjekty na co nejšírším konceptu vzájemného přístupu k informacím a jejich třídění. Žáci mají možnost v praxi poznat osobnosti televizní obrazovky, internetu či rozhlasového vysílání a konfrontovat se s nimi na daná témata.

Co již proběhlo a co nás čeká v nejbližší době:

  • Ve spolupráci s Český rozhlas - Radiožurnál se uskutečnila koncem září pro seminář "Mediální výchova v kontextu doby" přednáška a následná debata s Marií Bastlovou na téma #fakenews ⚠️☑️❎ Do budoucna chystáme další výjezdy i akce na půdě školy. GALERIE ZDE

  • V úterý 5.11. a 12.11.2019 se vydají žáci  na exkurzi na Kavčí hory, kde si prohlédnou studia ČT/budovu zpravodajství a setkají se s inspirativními osobnostmi mediálního světa. Všechno ukončí vrchol dne v úterý 12.11.2019 - živé vysílání FOKUSU VM (za účasti žáků a pedagogů GTGM) z Betlémské kaple v Praze (20 - 22 hod. na ČT24). Hosté, kteří přijali pozvání:Zuzana Čaputová – prezidentka Slovenské republiky; Pavel Rychetský – předseda Ústavního soudu ČR; Blanka Říhová – imunoložka; Marek Orko Vácha – etik. Témata: Co je pravda? A co pravda není? Jaký je rozdíl mezi fakty a názory? Jakou cenu má pravda a čím se za ni platí? Kdy a jaká pravda vítězí? Za jaké pravdy stojí za to bojovat? Které historické pravdy jsou pravé? Čemu a komu věřit v politice a médiích? Kdy je pravda vědecky uznaná? Jak se vyznat ve světě plném pravd?

 

Číst 638 krát Naposledy změněno neděle, 20 říjen 2019 12:19

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.