neděle, 08 prosinec 2019 20:07

ISŠA Hydrogen Cup 2019 Doporučený

Napsal(a)
ISŠA Hydrogen Cup - pohár pro vítěze ISŠA Hydrogen Cup - pohár pro vítěze

V pátek 6. prosince se náš HC Verva Racing Team 44 vypravil do Brna na Integrovanou střední školu automobilní, kde se o den později konal ISŠA Hydrogen Cup, závod modelů s vodíkovým pohonem. Soutěžní sestavu tentokrát tvořili Otakar Klika (oktáva), Lenka Šustrová (septima), Daniel Janovský, Florian Štembera a nováček David Bilý (tercie). Po příjezdu, ubytování a prohlídce školy jsme začali připravovat auto a intenzivně trénovat. Vše probíhalo hladce až do půlnoci, kdy se doslova na prvočinitele rozpadlo jedno z ložisek. Aby toho nebylo málo, bylo to ložisko na nepřístupném místě - o zábavu tedy bylo postaráno. Nezbývalo nic jiného než auto rozebrat a po výměně ložiska ho opět složit. V půl třetí v noci byl náš závodní speciál opět pojízdný a mohli jsme jít konečně spát.

Druhý den ráno jsme se usadili opět v depu, provedli poslední kontroly a připravili se na start. Závod začal v 9:30. Auto jezdilo bez poruch, řidiči i osádka depa podávali dobré výkony, energetická bilance výborná. Přibližně v polovině závodu se stalo něco zcela nepochopitelného - ztratili jsme šroub upevňující těhlici (pouzdro náboje kola) a auto muselo do depa. Několikavteřinová oprava vše vyřešila a mohli jsme pokračovat. Šroub jsme ztratili ještě dvakrát, nicméně odstraňováním téhle závady jsme o mo času naštěstí nepřišli. Do té doby kolísalo naše pořadí mezi 2. a 3. místem. Najednou jsme si všimli, že od týmu ve vedení nás dělí jen několik málo desítek kol.

Energie jsme měli více než dost, tak proč se nepokusit probojovat se na vedoucí pozici. Věděli jsme, že se nesmí nic porouchat, abychom neztratili čas v depu - jedině tak jsme měli šanci první příčku obsadit. Najednou se jméno HC Verva Racing Team objevilo na prvním řádku tabulky. Začalo jít o všechno, nervozita našeho týmu dostoupila vrcholu - kdyby bylo možné ji zhmotnit, dala by se krájet. Minuty zbývající do konce závodu byly nekonečné. Na displeji časomíry se objevil údaj 04:00:00 ohlašující konec závodu. První místo jsme získali opravdu my - HC Verva Racing Team 44. Nechtěli jsme tomu věřit, ale vyhlášení vítězů tuhle skutečnost potvrdilo.

Do Brna jsme se vypravili s cílem závod dokončit a nedojet zrovna poslední. Vítězství jsme opravdu nečekali, navíc v silné konkurenci, do které patří např. pražští Motol Speeders - vysoce respektovaný tým opakovaně vítězící v národních kolech Horizon Grand Prix i jiných závodech.

Co říci závěrem - kromě štěstěny nám k vítězství dopomohla soustavná příprava. Všichni poznalli, že mnohahodinové tréninky a práce na voze dlouho do noci mají význam. Z Brna jsme se vrátili plni zážitků a dojmů a zároveň jsme se shodli na tom, že nesmíme usnout na vavřínech a musíme na sobě neustále pracovat.

Za HC Verva Racing Team 44
Martin Laxa

Fotogalerie zde

 

 

Číst 611 krát Naposledy změněno pondělí, 09 prosinec 2019 09:50

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.