duben 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 
 

Mgr. Marcela Pivoňková

středa, 20 leden 2021 11:14

Stipendium Unipetrol

V létě loňského roku využili studenti letošního čtvrtého ročníku litvínovského gymnázia, Lukáš Městka a Vojtěch Vyskočil, nabídku Nadace Unipetrol a podali si žádost o stipendium ke studiu pro školní rok 2020/21. V prosinci téhož roku přišel oběma žákům e-mail od Nadace Unipetrol, v němž jim Nadace oznamovala, že oba studenti získali jednorázový stipendijní příspěvek v hodnotě 30 000 Kč. Stipendium má sloužit oběma studentům jen a pouze pro studijní účely. Oba studenti se o stipendium zasloužili díky svému úspěchu na studentské vědecké konferenci v Unipetrolu v roce 2019, díky svému velmi dobrému prospěchu ve škole a díky svému zájmu věnovat se přírodním vědám na vysoké škole.

Vzkaz od Lukáše a Vojty: Chtěli bychom apelovat na všechny studenty zajímající se o přírodní vědy, aby byli ve svém studentském životě aktivní, aby se nebáli dělat studentsko-vědecké projekty, aby se učili a především, aby se zajímali o to, co je baví ve škole i ve svém volném čase. Má to smysl. Jo a, lidi, držte nám palce, až budeme maturovat.

čtvrtek, 24 září 2020 20:21

Biologicko-ekologický kurz

Ve středu 23.9. začal biologicko-ekologický kurz sekundy (vlastně již tercie :o). Pečlivě naplánovaný program se měl původně uskutečnit první červnový týden, ale člověk míní a Covid mění.. S žáky jsme se potkali až po půl roce a z plánovaných pěti dní se kurz smrskl na tři, o to programově nabitější. První den navštívili žáci Planetárium v Mostě a ve Výzkumném ústavu hnědého uhlí se poučili o vlivu dopravy na životní prostředí. Ve čtvrtek nás přivítala Lesná krásným počasím. Dopoledne se žáci učili orientaci v terénu a to ne podle buzoly jako za našich babiček, ale podle GPS přístrojů. Odpoledne se pak dozvěděli podrobnosti o minulém i současném životě v Krušných horách a s pomocí detektorů kovu vyhledávali zajímavé artefakty z předválečné minulosti Lesné. Již notně znavení si v podvečer "střihli" jako by nic orientační běh, ti nejlepší dokázali vyhledat všechna stanoviště na 3 kilometrové trati v čase pod 25 minut. Večer byl ve znamení společenských her. Také v pátek bude nabitý program, čeká nás prohlídka několika nových expozic na Lesné, geopark a také návštěva nitra Flájské přehrady.

Mgr. Marcela Pivoňková a Ing. Ivana Sedláčková

čtvrtek, 27 únor 2020 07:28

Exkurze sexty do Unipetrolu

Ve středu 26.2.2020 navštívila naše sexta v rámci výuky chemie Unipetrol R.P.A. Žáci se seznámili s cestou ropy od prvotní destilace až po výrobu plastů, prohlédli si nejmodernější nedávno nainstalovaný velín polyethylenové jednotky a  poloprovoz, na kterém cvičí své schopnosti začínající operátoři. Část exkurze byla věnována prohlídce laboratoratoří univerzitního centra a pokusné stanice. Po závodu a centru Unicre prováděli naše žáky Bc. Silvie Nikolová a  Ing. Petr Pivoňka. Paní Ing. Zděňka Pelešková seznámila žáky s možnostmi dalšího studia na VŠCHT podporovaného Unipetrolem a perspektivou dalšího zaměstnání v podniku. Žáci získali vstupní informace pro výuku organické chemie a exkurze se jim moc líbila. Někteří z našich sextánů navštívili Unipetrol vůbec poprvé, přestože bydlí kousek od něj a často tam pracují jejích rodiče. Stejnou exkurzi absolvuje v rámci spolupráce gymnázia s Unipetrolem také naše 2.A.

Mgr. Marcela Pivoňková

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.