PhDr. Věra Potrebuješová

Snaha učitelů dějepisu Gymnázia T. G. Masaryka, Litvínově, oslavit 100. výročí vzniku Československa vyústila v uspořádání soutěže pro tříčlenná družstva základních škol a víceletého gymnázia.

Přihlásilo se pět základních škol – Základní škola s rozšířenou výukou jazyků a Mateřská škola Litvínov, Sportovní soukromá základní škola Litvínov, Základní škola a Mateřská škola Meziboří, Základní škola Litvínov – Hamr, Základní škola a Mateřská škola Horní Jiřetín – a Gymnázium TGM Litvínov.

Soutěž se skládala ze dvou celků – jeden byl věnován historii 1. republiky a druhý významným osmičkám v dějinách našich zemí. V obou blocích byla pro žáky připravena videoprezentace s pracovním listem, v němž byly stanoveny úkoly, dále následoval klasický test a nakonec měli žáci možnost vyhledat odpovědi na několik otázek na internetu.

Spolupořadatelem soutěže bylo Město Litvínov, které poskytlo pro vlastní realizaci prostory Valdštejnského zámku v Litvínově a podílelo se i na odměnách pro žáky.

Gymnázium Tomáše Garrigua Masaryka děkuje paní místostarostce Erice Sedláčkové, která soutěž uvedla, dále pak paní Dáše Wohankové a jejím spolupracovnicím, které pomohly s organizací celého projektu.

Pro gymnázium bylo radostné, že jeho družstvo ve složení Tobiáš Kroupa, David Hauptvogel a Jakub Trubač zvítězilo.

čtvrtek, 27 duben 2017 08:30

Předmětová komise společenských věd

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.