Projektový den

V úterý 25.6.2019 v rámci projektového dne se vybraní žáci našeho gymnázia zajeli podívat do Podkrušnohorského hornického muzea v Kopistech. Prohlídli si ukázky hlubinných i povrchových dolů a seznámili se s historií hornictví.

úterý, 25 červen 2019 09:07

Krajinou dříve a nyní

V rámci školního projektového dne jsme se spolu s našimi tělocvikáři paní Trojákovou a panem Bertlíkem vydali na cyklistický výlet krajinou Mostecka, která byla vytěžena a následně prošla rekultivací. V osm hodin ráno jsme se sešli před gymnáziem a prohlédli jsme si knihu ,,Země znovuzrozená" od autora Stanislava Štýse. V knize je spousta zajímavých informací a obrázků popisujících změny krajiny Mostecka. Po prohlédnutí knihy jsme vyjeli na cyklostezku směrem k chemickým závodům. Během cesty jsme pozorovali rekultivovaná místa. Když jsme přijeli k mosteckému jezeru, první skupina si pořídila pár snímků pro porovnání s knihou. Od mosteckého jezera jsme se přesunuli ke kostelu Nanebevzetí panny Marie, kde pořídila snímky i druhá skupina. Poté jsme se vrátili stejnou trasou zpět ke gymnáziu, kde jsme zpracovali pořízené fotografie do pracovního listu. Myslím si, že jsme si tento výlet užili a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o naší krajině.

Káťa Cafourková, 3. A

čtvrtek, 20 červen 2019 10:27

Atletika

Ve čtvrtek 20. 6. se na atletickém stadioně v Meziboří konal již 30. ročník memoriálu Milana Břacha. Jde o závod štafet na 4 x 60m, 10 x 200m (dívky) a 10 x 400m (chlapci). Postavili jsme družstvo mladších a starších žákyň, jejich nejlepším výsledkem bylo 3. místo ze štafety na 10 x 200m (ml. i st. žákyně). V krátkých štafetách získaly mladší žákyně 4. místo a starší žákyně 5. místo. Gratulujeme děvčatům za krásné 3. místo a děkujeme za snahu a reprezentaci školy. Za naši školu běžely: Anika Buck, Adéla Dundrová, Marie Hovorková, Bára Balášová, Lucie Scholzová, Zuzana Hurtová, Klára Špačková, Lucie Dufková, Sabina Rousová, Nguyen Linh a Anna Břicháčová.

středa, 22 květen 2019 18:01

Finále volejbalové ligy ZŠ

Letošního XXII. ročníku finále volejbalové ligy se zúčastnilo 5 škol. Hrálo se systémem každý s každým a k bodům ze základní části soutěže byly přičteny body z finálových zápasů. O 1 bod zvítězila SSZŠ před našimi volejbalisty, gratulujeme za krásné 2. místo. Třetí místo obsadila ZŠ Meziboří, čtvrté místo ZŠ Horní Jiřetín a na 5. místě skončila ZŠ s RVJ. Naši školu reprezentovali: Martin Lenc, Pavel Duben, Davod Hauptvogel, Tereza Posuchová, Adéla Schmidtová, Lada Schmidtová, Eva Gaubeová, Anna Břicháčová a Adéla Nosková. Děkujeme též rozhodčím Sabině Faberové a Báře Kohoutové.

neděle, 19 květen 2019 18:26

Plavu si, ani nevím jak...

...ale naši studenti vědí jak. Dokázali nám to na plaveckých štafetách základních a středních škol, které se konaly 16. 5. v litvínovském bazéně. V obou kategoriích zvítězili. Blahopřejeme a děkujeme za účast.Dvojnásobné poděkování patří studentům vyšších ročníků - za ochotu jít plavat :-).

pondělí, 29 duben 2019 14:12

Školní volejbalový turnaj

Děvčata z kvinty připravila volejbalový turnaj, na který se přihlásilo14 týmů (66 hráčů). Bojovalo se ve 4 skupinách a vítězné týmy postoupily do finále, kde se utkaly o 1. - 4. místo. Vítězem turnaje se stalo družstvo ve složení Ondra Novák, Karolína Vlková, Sára Šulcová a Nela Kratochvílová. 2. místo obsadil tým kvintánek - Sabina Faberová, Tereza Posuchová, Bára Kohoutová, Lada Schmidtová a Adéla Schmidtová. 3. místo patří učitelům - Janě Červenkové, Stáně Trojákové a Janu Bertlíkovi a 4. místo získal tým septimy - Káťa Zábojníková, Dominik Hochel, Jan Činoveský a Jan Brezáni. Děkujeme kvintánkám Sabině, Tereze, Báře, Ladě a Adéle za perfektní organizaci turnaje.

pondělí, 22 duben 2019 18:54

Velikonoční laťka

17. dubna se jsme se zúčastnili 19. ročníku soutěže středních škol ve skoku vysokém, kterou již tradičně pořádá SŠ Hamr. Této atletické discipliny se zúčastnilo 9 dívek a 9 chlapců ze 4 středních škol. Z našich skokanů si nejlépe vedl Jiří Heidenreich, který se přenesl přes laťku ve výšce 158 cm a získal tím krásné 2. místo. V dívčí části soutěže byla nejúspěšnější Anička Vyskočilová, která zdolala laťku ve výšce 144 cm a též skončila na 2. místě. Blahopřejeme k velmi pěkným výkonům a za reprezentaci školy děkujeme i ostatním závodníkům - Hance Dao, Natálce Polmové a Kátě Balášové.

V rámci výuky ekologie se naši maturanti zúčastnili dvou přednášek odborníků z Výzkumného ústavu pro hnědé uhlí v Mostě. Třídy oktáva a 4. A měly možnost prohloubit své vědomosti v oblasti historie průmyslu v Krušnohoří, druhá přednáška se týkala nových emisně čistých technologií výroby elektřiny z uhlí.

V doprovodných prezentacích si mohli studenti prohlédnout i tzv. milíře, ve kterých uhlíři v dobách dřívějších vyráběli dřevěné uhlí, nebo technologii válcoven trubek. Nakonec došlo i na celospolečensky důležité téma ekologických limitů těžby na Mostecku.

Závěrem nutno dodat, že přednášce velmi chyběla diskuse, například výše zmíněné téma limitů po debatě se studenty přímo volalo. Přesto přednáška přinesla mnoho nových poznatků o historii našeho regionu a stala se tak aspoň v této oblasti prospěšnou.

Tomáš Čapek, oktáva

úterý, 09 duben 2019 09:59

Finále volejbalové ligy SŠ

9. dubna jsme pro střední školy Litvínova a Mostu zorganizovali finále volejbalové ligy. Liga se hraje od října do března a v letošním roce se jí zúčastnilo 8 škol. Bohužel, 2 mostecké školy se z finále omluvily. Turnaj se odehrál ve dvou skupinách, o 1. - 3. místo bojovaly Gymnázium Litvínov, SŠ Educhem a SPŠ a SOŠGS Most. Vítězem se stala mostecká škola a náš tým vybojoval krásné 2. místo. Ve druhé skupině o 4. - 6. místo si zahrála Schola Humanitas, Gymnázium Most a SOŠ Hamr. Děkujeme našim hráčům za reprezentaci školy a dík patří i našim rozhodčím Adéle a Ladě Schmidtovým a zapisovatelkám ze sexty a kvinty. Hráči: Petr Duben, Sára Šulcová, Nela Kratochvílová, Karolína Vlková, Sabina Faberová, Bára Kohoutová, Natálka Polmová a Ondra Novák.