duben 2021
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 
 

Mgr. Stanislava Trojáková

Tělocvikáři připravili pro žáky několik úkolů. Všichni naši žáci měli nacvičit tzv. semafor. Jde o koordinační cvičení, k jehož zvládnutí je potřeba trénink. Žáci nám průběžně posílali videa s touto výzvou. Někteří zvládli úkol výtečně, u jiných bylo vidět, že mají s koordinací větší problémy. Dostali jsme i vtipná videa. Dalším úkolem bylo zaslání fotografie z nejvyššího vrcholu v okolí bydliště s popisem a udáním nadmořské výšky. Žáci nám zaslali fota ze sjezdovky na Meziboří, Jezeří, od rozhledny na Vlčí hoře a z Jeřabiny, z Czedikova glorietu, Rýzmburku nad Osekem, z Loučné, Klínů, Hory Svaté Kateřiny, hradu Hněvín a dalších zajímavých míst. Některé záběry byly opravdu krásné. Cílem bylo vyslat děti do přírody, ale víme, že spousta našich žáků i v tomto nelehkém čase sportuje. Potkáváme se s nimi na kolech, koloběžkách, in-linech a na pěších túrách, vídali jsme je i na běžkách. Úkolem pro nadcházející období je zaslání fotografie od jakékoliv vodní plochy s udáním místa. Těšíme se opět na pěkné záběry :-).

 

neděle, 21 březen 2021 12:14

Maturant pomáhá v očkovacím centru

Martin Procházka, žák 4.A, se nejen připravuje na blížící se maturitní zkoušku, ale vykonává záslužnou práci pro očkovací centrum v litvínovské poliklinice. Skloubit tyto dvě činnosti je časově velmi náročné.

Oslovila jsem Martina, aby nám přiblížil svou práci.

Moje práce v očkovacím místě v Litvínově spočívá v administrativní správě veškerého očkování, jeho zadávání do informačního systému infekčních nemocí, kde se informace o očkování ukládají. Zadávám informace o šarži, kterou byl daný člověk očkován, datu a dalších potřebných informacích, díky nimž je v celém procesu očkování pořádek. Tento pořádek brání například v chybné vakcinaci člověka jinou vakcínou, než jakou dostal poprvé. Zároveň se z tohoto systému skládají statistické údaje dostupné na https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/vakcinace-cr . Celou práci vykonávám z domova a je-li třeba, vyjíždím s očkovacím týmem do terénu, např. do domovů důchodců, do škol, případně pracuji přímo v očkovacím místě. Osobně vnímám očkování jako nejrychlejší, nejefektivnější a možná jedinou cestu, jak se vrátit zpět k normálnímu životu. Samozřejmě bych chtěl poděkovat ostatním členům očkovacího týmu za rychlost a nasazení, díky čemuž se nám podařilo naočkovat více než 2500 dávek v Litvínově okolí.   
Jenom pro představu, stihnu za hodinu zpracovat průměrně 15 dotazníků. Od začátku února jsem jich okolo 2500 zpracoval. 

Martin Procházka, 4. A

 

Martinovi děkujeme a přejeme hodně úspěchů u maturitní zkoušky.

Stanislava Trojáková

 

 

V říjnu minulého roku se přihlásilo 5 studentů naší školy do environmentálně-vzdělávacího projektu VIZIONÁŘ, pořádaného VÚHU Most – Ekologickým centrem Most pro Krušnohoří. Úkolem týmu bylo vytvořit projekt na téma využitelnosti mostecké krajiny pro budoucí generace, konkrétně oblasti dolu ČSA po ukončení těžby. Během října se přihlášené týmy seznámily s terénem i odborným výkladem na téma rekultivace. Následně byl projekt pozastaven. Vzhledem k stálé nepříznivé situaci týmy spolupracovaly pouze on-line, přesto vypracovaly svůj projekt a odeslaly ho k posouzení v termínu odevzdání do 25.1.2021. Náš tým ve složení: Jarolímová Julie, Koucká Karolína, Marková Klára, Paluška Jan, Schmidtová Adéla obsadil 1. místo. Další informace o projektu najdete na následujícím odkazu.

http://www.ecmost.cz/clanky.php?page=projekt_vizionari

Celému týmu blahopřejeme!!!

Jana Červenková

pátek, 06 březen 2020 06:43

Bouldering

Dne 5. 3. se zájemci z tercie a kvarty (dívky i chlapci) zúčastnili soutěže v boulderingu v lezecké aréně v Jirkově. Bouldering je způsob lezení bez lana, čili bez jištění, na nízkých přírodních skalách nebo umělých stěnách. Při nezdařených pokusech lezci seskakují nebo padají na žíněnku. Soutěž obsahovala sdolání 6 bouderů (cest), na každou cestu měl každý  20 pokusů ale není v silách všechny pokusy realizovat. Cesty byly od nejjednodušších po složitější (i převisy). Všechny pokusy závodníků byly zaznamenávány, výsledky soutěže dorazí zhruba za týden ale již víme, že cca 5 chlapců splnilo podmínky pro postup do dalšího kola (vylezli 4 cesty). Máme příjemný pocit z vydařené akce a věříme, že soutěž z jiného soudku byla zajímavá i pro žáky.

 

čtvrtek, 27 únor 2020 13:40

Basketbalový turnaj

Díky vítězství v oblastním kole basketbalové soutěže postoupila naše děvčata do kola okresního, které se konalo 26. 2. v mostecké sportovní hale. Zde už byla mnohem větší konkurence. Finálového  turnaje se zúčastnily 4 dívčí a 4chlapecké týmy. Naše dívky nedokázaly zvítězit nad mosteckými školami ale výhra nad ZŠ Meziboří nás všechny velmi potěšila, děvčata v tomto zápasu ukázala velkou bojovnost a z turnaje si odvezla pěkné 3.místo. Školu reprezentovaly: Lucie Dufková, Eva Gaubeová, Lucie Scholzová, Eliška Andělová, Marie Hovorková, Anna Břicháčová, Andrejka Luuová a Sofie Serdulová.

 

pátek, 21 únor 2020 09:27

Okresní kolo ve florbalu

Dne 20. 2. jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu, kterého se zúčastnilo 11 týmů. Bojovalo se ve 3 skupinách a naši chlapci nenašli přemožitele, vyhráli všechna utkání. Postupují do krajského kola, které se bude konat 18. 3. v Teplicích. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme úspěch v další soutěži.

 

 

pondělí, 17 únor 2020 18:00

První pomoc v teorii a praxi

Ve čtvrtek 13. 2. 2020 se studenti třetích ročníků zúčastnili přednášky o první pomoci v rámci výuky biologie člověka. Přednášeli studenti Technické univerzity v Liberci- Fakulty zdravotnických studií, obor Zdravotnické záchranářství -  Lucie Merhautová a Václav Nocar. Nedílnou součástí byl i praktický nácvik základních záchranářských technik, který byl pro naše studenty velmi inspirativní.

 

čtvrtek, 23 leden 2020 16:55

Basketbal

23. 1. se naše děvčata zúčastnila oblastního kola v basketbalu, které se konalo na ZŠ Ruská. Turnaje se zúčastnily 3 dívčí a 4 chlapecké týmy. Naše děvčata sehrála 2 zápasy, a to se ZŠ Ruská a ZŠ Meziboří. V jednom zápasu zvítězila s přehledem 16:4, druhý zápas byl již vyrovnanější ale děvčata svou bojovností dokázala zvítězit 10:8. Z turnaje si naše basketbalistky odvezly diplom za 1. místo a zajistily si postup do okresního kola, které se bude konat 27. 2. v Mostě. Naše hráčky v porovnání se soupeři předvedly technicky nejlepší basketbal. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy, přejeme co nejlepší hru v okresním kole. Hráčky: Lucie Dufková, Lucie Scholzová, Eliška Andělová, Eva Gaubeová (kva), Andrejka Luuová, Anna Břicháčová, Marie Hovorková (ter) a Sofie Serdulová (pri).

     

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.