Ondřej Nigrin

středa, 27 únor 2019 19:36

Valentýn se prohnal gymnáziem

Jako každoročně, i letos se gymnáziem prohnal svátek zamilovaných, který připadá na 14. února. Školní parlament každoročně nakupuje růže, které pak mohou studenti poslat svým láskám, nebo třeba i kamarádům. Určitě to bylo milé zpestření čtvrtečního dne, a lze letošní Valentýn hodnotit kladně. Posuďte sami :).

Foto: 

Náš bývalý student a absolvent Dominik Hanza včera zazářil v televizním pořadu "The Voice". Jednadvacetiletý milovník muziky z Litvínova zazpíval písničku od Tomáše Kluse - Nina. Chcete vidět jak si Dominik vedl? 

Zde je odkaz: (pustit od času 39:00) https://novaplus.nova.cz/porad/the-voice/epizoda/31431-2-epizoda-17-2-2019

Držíme palce v dalších kolech!

neděle, 10 únor 2019 16:37

Ohlédnutí za vánoční besídkou

Od Vánoc už je to celkem dlouhá doba, nicméně stojí za připomenutí to, jak hezkou vánoční besídku jsou naši studenti schopni zoorganizovat. Parlament GTGM připravil bohatý program, a některé třídy si připravily své vlastní vystoupení. Hrálo se, zpívalo, tancovalo... prostě přijemné zakončení roku 2018. Po besídce následovala projekce filmu Bohemian Rhapsody, který sklidil velký úspěch.

Přikládám fotogalerii z toho dne: (omluvte kvalitu fotek..)

pátek, 25 leden 2019 16:56

Gaudeamus

Ve středu se skupina studentů ze 3.A a septimy vydala na Gaudeamus do Prahy. Gaudeamus je název pro veletrh vysokých škol. Již na 12. ročníku se představily desítky škol z celé republiky, ale i ze zahraničí. Naše škola již několik let nabízi svým studentům se této akce zúčastnit. 

Cílem tohoto výjezdu bylo pomoci studentům v rozhodování jakým směrem se vydat po úspěšné maturitní zkoušce. 

Děkujeme KPG za podpoření tohoto výjezdu. 

pátek, 25 leden 2019 16:31

Exkurze do České národní banky

V pátek 11. ledna se septima a 3.A vydaly do Prahy. Čekala nás exkurze v rámci ŠVP, a to prohlídka České národní banky. Byli jsme rozděleni do 2 skupin. První skupina začínala v 9:00, druhá o 2 hodiny později. Při vstupu do budovy jsme museli projít bezpečnostním rámem, poté nás posadili do promítací místnosti a shlédli jsme krátký film. Video mapovalo historii banky jako takové, a vysvětlilo nám fungování této státní instituce. 

Následně jsme se přesunuli do bývalého trezoru, kde má ČNB zřízené muzeum, které obsahuje mnoho zajímavých předmětů. Na konci prohlídky si několik studentů odneslo 40 tisíc korun (bohužel pro ně nadrcených) jako odměnu za správné odpovědi, které nám pokládala průvodkyně.

Dne 11. prosince se do francouzského Štrasburku vydala skupina studentů z naší školy. Odjížděli jsme z Ústí nad Labem, krátce po 11. hodině. Čekala nás velmi dlouhá, téměř 10hodinová cesta. V průběhu jízdy jsme se postupně seznamovali s ostatními studenty z jiných škol. Zhruba půl hodiny před příjezdem nás velmi znepokojily zprávy z medií. V centru města došlo k teroristickému útoku, při kterém zemřeli 4 lidé, a dalších 10 bylo zraněno (z toho 8 těžce). Po příjezdu na hotel jsme proto bedlivě sledovali zprávy. Ve vzduchu visela i možná změna našeho programu, nicméně se nakonec moc nezměnil.


Středeční ráno jsme vyrazili do Evropského parlamentu, kde jsme se zúčastnili besedy o fungování EP a také byli součástí jeho zasedání. Poté jsme se přesunuli do Evropské rady. Tam jsme si prohlédli zasedací místnost a diskutovali s českým zástupcem. Následně jsme odjeli do městečka Riquewihr, kde jsme navštívili místní trhy a plnoletí členové se mohli zúčastnit degustace vín. Na závěr nás překvapil český koncert v restauraci poblíž hotelu, který se měl původně konat v Katedrále v centru města, ale z bezpečnostních důvodů to nebylo možné.


Ve čtvrtek ráno jsme zavítali do centra Štrasburku. Ve městě byla cítit nervozita, na každém rohu jsme potkávali ozbrojenou policii a členy armády. Na místě bylo i mnoho novinářů a lidé pokládali na místě útoku květiny a zapalovali svíčky. Nepanovala zde vůbec příjemná atmosféra a na většině budov byly vyvěšeny vlajky obvázané černým praporkem, či na půl žerdi. Po krátké návštěvě uliček centra jsme usedli do výletní lodi a projeli si město vodními kanály. To byl poslední bod našeho programu, a následovala už „jen“ cesta domů. Po kontrole na francouzsko-německých hranicích jsme se vydali zpět do Ústí nad Labem, odkud jsme se všichni ve zdraví vrátili domů. 

Děkujeme panu Danielu Urikovi za organizaci. 

pozn.: Měli jsme za to, že střelec utekl do Německa, takže jsme se cítili celkem bezpečně. Nicméně při příjezdu do ČR vyšla zpráva, že útočník byl zabit právě v centru města, kde se schovával. Měli jsme proto velké štěstí a jsme rádi, že jsme si město mohli prohlídnout.

Ondřej Nigrin

Fotogalerie: 

čtvrtek, 06 prosinec 2018 22:12

Studenti na MS ve florbale

V úterý 4. prosince se uskutečnil výjezd našich studentů do Prahy, na florbalové mistrovství světa. Účastníky tvořili žáci ze všech ročníků.  Měli jsme možnost vidět zápasy základní části MS. Viděli jsme utkání Austrálie vs. Thajsko (4:3) a Slovensko vs. Singapur (18:2). Oba zápasy se hrály v O2 aréně, která je společně s halou Sparty na Podvinném mlýně místem, kde se letošní mistrovství hraje. Atmosféra v O2 aréně byla neskutečná, mně osobně nabíhala husí kůže. Jsme rádi, že jsme měli tu možnost se takovéhle akce zúčastnit. Děkujeme za organizaci!

Foto: 

středa, 05 prosinec 2018 20:57

Javorková úspěšná na MČR v plavání

1. a 2. prosince se v Novém Jíčíně konalo zimní mistrovství ČR staršího žactva. Naše studentka Kamila Javorková (kvarta) již proslulá svými úspěchy, nechyběla mezi startujícími. Reprezentanka Plaveckého klubu Litvínov zažila velmi úspěšný víkend. Domů si přivezla tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Jsme na ní hrdí a moc gratulujeme!

 

pátek, 30 listopad 2018 15:04

Nové knihy ve školní knihovně

Škola nakoupila nové knihy za 11 000 korun. Smyslem bylo rozšířit stávající beletrii v knihovně o moderní literaturu a doplnit některé chybějící kousky z klasiky.

Nově tak ve školní knihovně najdete následující skvosty:

česká beletrie: Černí baroni, Nesnesitelná lehkost bytí, Osudy dobrého vojáka, Přemyslovská epopej 1-4, Ptákovina, Směšné lásky, Továrna na absolutno, Válka s mloky

světová beletrie: Alchymista, Den opričnika, Duna, Gulliverovy cesty, Harry Potter – komplet, Jak jsem vyhrál válku, Kafka na pobřeží, Kloktat dehet, Telurie, Norské dřevo, Pán prstenů 1-3, Pěna dní, Stoletý stařík, který vyskočil oknem, Stopařův průvodce po Galaxii, 3 díly Zeměplochy (Svobodnej národ, Maškaráda, Zaslaná pošta)

Poznámka: Oněch jedenáct tisíc nespadlo z nebe. Deset tisíc nám darovalo město Litvínov, zbylý jedenáctý tisíc nám v rámci slevy odpustilo knihkupectví Kanzelsberger.   

 

pondělí, 19 listopad 2018 19:42

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se na naší akci otevřely dveře veřejnosti. Tahle akce je každoročně zaměřená na potencionální nové studenty, nicméně nakouknout do útrob naší budovy mohla i široká veřejnost. V průběhu události k nám zavítalo přes 100 návštěvníků. Tento rok se v jednotlivých předmětech více ukazovaly praktické pokusy a využití, což spestřilo účastníkům návštěvu.

Pro ty, co uvažují o studiu u nás, nabízíme "přijímací zkoušky nanečisto" z českého jazyka a matematiky. Budou se konat 2. týden v únoru (4. až 8. 2. 2019). Zájemci se budou moct přihlašovat elektronicky přes odkaz který bude umístěn zde na webu. Poplatek činí 50,- Kč za předmět. Žáci po absolvování přijímacích zkoušek na nečisto obdrží materiály, které si může odnést domů. Pro více informací nás můžete kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.