Ondřej Nigrin

čtvrtek, 15 listopad 2018 16:21

Okresní kolo ve florbale SŠ

Minulý týden se uskutečnila okresní kola ve florbalu. Naše škola zde měla jak dívčí, tak chlapecké zastoupení. Sestavu holek tvořily: Kristýna Otcovská, Sára Šulcová, Julie Jarolímová, Petra Vopatová, Eliška Dittrichová, Aneta Maternová, Uli Matiunina, Natálie Polmová. Holky nakonec skončily na slušném 5. místě.

O trochu lépe na tom byli kluci, kteří v sestavě: Jan Vopat, Jiří Háva, Kristián Kundrhalt, Matěj Dufek, Milan Procházka, Tomáš Kratochvíl, Ondřej Nigrin, Vojtěch Kysela, Jonáš Fielder, Tomáš Ziegler, David Jindra, Jakub Viedemann obsadili 3. místo. Bohužel ani to nestačilo na postup do krajského kola. Tak uvidíme co přinese příští rok... Děkujeme všem za účast a bojovnost!

čtvrtek, 08 listopad 2018 15:48

Odhalení obrazu T. G. Masaryka

V rámci oslav 100 let od založení našeho státu, dostal náš učitel výtvarné výchovy Mgr. Daniel Havel nápad, a sice trochu upravit výzdobu ve vestibulu našeho gymnázia. A tak místo původního baneru s logem GTGM a citátem "Dignitatis memores ad optima intenti", je nyní výzdobou obraz T. G. Masaryka jedoucí na koni. V rámci slavnostního odhalení byla prezentována móda z dob minulého století, a k této příležitosti vystoupil i sbor pod vedením Mgr. Jaroslavy Hušpauerové. Akci uváděla paní PhDr. Věra Potrebuješová.

 

Foto: 

čtvrtek, 08 listopad 2018 10:14

Escape, aneb halloween na gymnáziu

Dne 31. 10., tedy přesně o Halloweenu, jsme i my přivítali možnost nastrojit se do strašidelných masek. Žáci primy a sekundy změřili síly v několika tradičních disciplínách a světe div se, klání skončilo nerozhodně. Letos byl Halloween doplněn o hrůzostrašnou „únikovku“ z dílny starších žáků. Přípravnému týmu patří veliký dík, ten byl už ostatně přímo na místě vyjádřen ústy sekundánů, kteří si speciální Halloween nepředstíraně pochvalovali.

Fotogalerie:

pondělí, 15 říjen 2018 15:34

Slavnosti gymnázia 2018

V pátek 12. října 2018 proběhla každoroční akce Slavnosti gymnázia. Slavnosti se odehrály ve společenském sále Citadely Litvínov. K tanci hrála kapela Mane. Na akci přišlo cca 300 návštěvníků. 

středa, 03 říjen 2018 19:45

Jděte volit!

Dámy a pánové, ve dnech 5. a 6. října se konají komunální volby současně s 1. kolem senátních voleb. Máte v rukách možnost rozhodnout o tom, jak to ve vašem městě či obci bude v následujících 4 letech vypadat. Uvědomte si, že každý hlas se počítá. Volte s rozumem, dobře si pročtěte volební programy jednotlivých stran a udělejte si vlastní názor na to, koho budete podporovat. Nenechte se nikým ovlivňovat a rozhodujte se svobodně! Komunální volby jsou výjimečné v tom, že můžete volit jednotlivé kandidáty i napříč politickými stranami. Takže si dobře rozmyslete komu dáte svůj hlas, protože jak už jsem zmínil, každý hlas se počítá. 

Ondřej Nigrin

V úterý 2. 10.  se část studentů vydala do Oblastní galerie Liberec, kde byli aktéry živého vysílání měsíčníku Fokus Václava Moravce. Hosté pořadu byli: biatlonistka Gabriela Koukalová, historik Michal Pullman, právní sociolog Jiří Přibáň,  filantrop Tomáš Sýkora, dětský psycholog Jaroslav Šturma, sociolog Lukáš Linek. Část vysílání tvořily krátké reportážní vstupy, kde naši studenti odpovídali na dotazy VM. Po živém vysílání jsme měli možnost si s hosty popovídat a vyfotit se s nimi.

Záznam vysílání naleznete zde: 

pátek, 28 září 2018 11:45

Viaje a España – cesta do Španělska

Po roční přestávce opět vyrazila malá skupina studentů GTGM v Litvínově 13. 9. na cestu do Španělska. Moc jsme se těšili, protože v plánu bylo nejen Španělsko, ale také návštěva Pont du Gard a Avignonu ve Francii. Tam byla naše první zastávka i plánovaný noční odpočinek v malém turistickém hotelu. Plni dojmů a vůně levandule, která je typická pro kraj Provence jsme po snídani pokračovali směr Barcelona. Tam byla krátká dvouhodinová zastávka. Při ní jsme stačili projít Ramblu s malými obchůdky, stánky, živými sochami a řadou umělců všeho druhu. Nasáli jsme španělskou atmosféru a pak honem do Oropesy del Mar, kde bylo naše hlavní ubytování. Hned další den, v neděli, jsme podnikli výlet do Peňíscoly, kde probíhaly velmi honosné oslavy vítězství Španělů nad Maury. Byla to velkolepá podívaná, zakončená ve 22:30 ohňostrojem. Další den byl lehce odpočinkový, i když pěší výlet do botanické zahrady v části zvané Marina d´Or si vyžádal rovněž výdej fyzických sil. V úterý byla naplánována Valencie. Je to třetí největší město Španělska s více než jedním milionem obyvatel a krásným historickým centrem. Zlatým hřebem ale byla návštěva Oceánografiku, což je komplex podmořských akvárií, ve kterém jsme mohli obdivovat život v mořích všech částí světa. Další den byl opět lehce odpočinkový s výletem na hrad v Oropese a prohlídkou starého města, kde jsou lavičky vybudované žáky A. Gaudího. Další den byl opět ve znamení průvodu a masek. Vydali jsme se na večerní prohlídku Marina d´Or, kde probíhala slavnost doprovázená alegorickými vozy. Ano, Španělé se dokáží bavit a oprostit se od událostí všedního dne. V pátek už jen výlet na vyhlídku nad Oropesou a honem balit. Brzy ráno jsme odjížděli směr Montserrat a Barcelona. Montserrat je klášter v horách, ve kterém můžete vidět černou madonu, Morenetku, patronku všech Katalánců. Odpoledne jsme se jeli ubytovat a pokračovali jsme v prohlídce Barcelony. Samozřejmě jsme nemohli vynechat Nou Camp ani symbol Barcelony chrám Sagrada familia, který navrhl Gaudí a který se stále ještě dostavuje. Také jsme navštívili gotickou čtvrť s katedrálou svaté Eulálie. Po brzké snídani jsme se v neděli ráno vydali na cestu k domovu. Všichni budeme mít dlouho na co vzpomínat.        

Mgr. Marie Sachetová

středa, 26 září 2018 20:14

Exkurze do Prahy se zahraničními studenty

Ve středu 26. září 2018 se třída kvinta a žáci gymnázia Olbernhau vydali do hlavního města Prahy. Už v autobuse si studenti sedli tak, že měl každý vedle sebe žáka z druhé školy. Žáci spolu mluvili anglicky, a německy. Došlo i na pokusy naučit německé studenty nějaké české jazykolamy.  V Praze se studenti rozdělili na skupiny po šesti. Gymnazisté měli za úkol projít naše historické památky (Karlův most, Pražský hrad, katedrála Sv. Víta...). Nejednalo se o první takovou to akci s gymnáziem Olbernhau, a věříme, že se nějaké podobné akce v budoucnu opět uskuteční.

Fotogalerie: 

středa, 26 září 2018 16:31

Kvarta na Lesné

Minulý týden vyjela třída kvarta na dvoudenní zážitkový pobyt na Lesnou. V úterý dopoledne žáci absolvovali program s Nadací ČEZ. Studenti obdrželi GPS zařízení, vysílačky, pracovní listy a museli vyrazit do terénu plnit úkoly. Odpoledne pracovali s detektory kovů. Večer bylo zapotřebí postavit stany, rozdělat oheň, na kterém si opekli špekáčky. Druhý den žáci kvarty absolvovali výlet k televiznímu vysílači Jedlová. Následovalo sbalení stanového městečka a odjezd zpět do Litvínova.

středa, 19 září 2018 14:31

Natáčení reportážních vstupů pro ČT

Dnes 19. 9. 2018 se na naší škole natáčely reportážní vstupy pro pořad Fokus Václava Moravce. Vybraní žáci 2., 3. a 4. ročníků se tohoto natáčení zúčastnili. Pokud je chcete vidět, tak si nezapomeňte pustit 2. října nový díl pořadu Fokus Václava Moravce, kde naši studenti budou součástí živého vysílání.

Fotogalerie

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.