Ondřej Nigrin

Dne 11. prosince se do francouzského Štrasburku vydala skupina studentů z naší školy. Odjížděli jsme z Ústí nad Labem, krátce po 11. hodině. Čekala nás velmi dlouhá, téměř 10hodinová cesta. V průběhu jízdy jsme se postupně seznamovali s ostatními studenty z jiných škol. Zhruba půl hodiny před příjezdem nás velmi znepokojily zprávy z medií. V centru města došlo k teroristickému útoku, při kterém zemřeli 4 lidé, a dalších 10 bylo zraněno (z toho 8 těžce). Po příjezdu na hotel jsme proto bedlivě sledovali zprávy. Ve vzduchu visela i možná změna našeho programu, nicméně se nakonec moc nezměnil.


Středeční ráno jsme vyrazili do Evropského parlamentu, kde jsme se zúčastnili besedy o fungování EP a také byli součástí jeho zasedání. Poté jsme se přesunuli do Evropské rady. Tam jsme si prohlédli zasedací místnost a diskutovali s českým zástupcem. Následně jsme odjeli do městečka Riquewihr, kde jsme navštívili místní trhy a plnoletí členové se mohli zúčastnit degustace vín. Na závěr nás překvapil český koncert v restauraci poblíž hotelu, který se měl původně konat v Katedrále v centru města, ale z bezpečnostních důvodů to nebylo možné.


Ve čtvrtek ráno jsme zavítali do centra Štrasburku. Ve městě byla cítit nervozita, na každém rohu jsme potkávali ozbrojenou policii a členy armády. Na místě bylo i mnoho novinářů a lidé pokládali na místě útoku květiny a zapalovali svíčky. Nepanovala zde vůbec příjemná atmosféra a na většině budov byly vyvěšeny vlajky obvázané černým praporkem, či na půl žerdi. Po krátké návštěvě uliček centra jsme usedli do výletní lodi a projeli si město vodními kanály. To byl poslední bod našeho programu, a následovala už „jen“ cesta domů. Po kontrole na francouzsko-německých hranicích jsme se vydali zpět do Ústí nad Labem, odkud jsme se všichni ve zdraví vrátili domů. 

Děkujeme panu Danielu Urikovi za organizaci. 

pozn.: Měli jsme za to, že střelec utekl do Německa, takže jsme se cítili celkem bezpečně. Nicméně při příjezdu do ČR vyšla zpráva, že útočník byl zabit právě v centru města, kde se schovával. Měli jsme proto velké štěstí a jsme rádi, že jsme si město mohli prohlídnout.

Ondřej Nigrin

Fotogalerie: 

čtvrtek, 06 prosinec 2018 22:12

Studenti na MS ve florbale

V úterý 4. prosince se uskutečnil výjezd našich studentů do Prahy, na florbalové mistrovství světa. Účastníky tvořili žáci ze všech ročníků.  Měli jsme možnost vidět zápasy základní části MS. Viděli jsme utkání Austrálie vs. Thajsko (4:3) a Slovensko vs. Singapur (18:2). Oba zápasy se hrály v O2 aréně, která je společně s halou Sparty na Podvinném mlýně místem, kde se letošní mistrovství hraje. Atmosféra v O2 aréně byla neskutečná, mně osobně nabíhala husí kůže. Jsme rádi, že jsme měli tu možnost se takovéhle akce zúčastnit. Děkujeme za organizaci!

Foto: 

středa, 05 prosinec 2018 20:57

Javorková úspěšná na MČR v plavání

1. a 2. prosince se v Novém Jíčíně konalo zimní mistrovství ČR staršího žactva. Naše studentka Kamila Javorková (kvarta) již proslulá svými úspěchy, nechyběla mezi startujícími. Reprezentanka Plaveckého klubu Litvínov zažila velmi úspěšný víkend. Domů si přivezla tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Jsme na ní hrdí a moc gratulujeme!

 

pátek, 30 listopad 2018 15:04

Nové knihy ve školní knihovně

Škola nakoupila nové knihy za 11 000 korun. Smyslem bylo rozšířit stávající beletrii v knihovně o moderní literaturu a doplnit některé chybějící kousky z klasiky.

Nově tak ve školní knihovně najdete následující skvosty:

česká beletrie: Černí baroni, Nesnesitelná lehkost bytí, Osudy dobrého vojáka, Přemyslovská epopej 1-4, Ptákovina, Směšné lásky, Továrna na absolutno, Válka s mloky

světová beletrie: Alchymista, Den opričnika, Duna, Gulliverovy cesty, Harry Potter – komplet, Jak jsem vyhrál válku, Kafka na pobřeží, Kloktat dehet, Telurie, Norské dřevo, Pán prstenů 1-3, Pěna dní, Stoletý stařík, který vyskočil oknem, Stopařův průvodce po Galaxii, 3 díly Zeměplochy (Svobodnej národ, Maškaráda, Zaslaná pošta)

Poznámka: Oněch jedenáct tisíc nespadlo z nebe. Deset tisíc nám darovalo město Litvínov, zbylý jedenáctý tisíc nám v rámci slevy odpustilo knihkupectví Kanzelsberger.   

 

pondělí, 19 listopad 2018 19:42

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 se na naší akci otevřely dveře veřejnosti. Tahle akce je každoročně zaměřená na potencionální nové studenty, nicméně nakouknout do útrob naší budovy mohla i široká veřejnost. V průběhu události k nám zavítalo přes 100 návštěvníků. Tento rok se v jednotlivých předmětech více ukazovaly praktické pokusy a využití, což spestřilo účastníkům návštěvu.

Pro ty, co uvažují o studiu u nás, nabízíme "přijímací zkoušky nanečisto" z českého jazyka a matematiky. Budou se konat 2. týden v únoru (4. až 8. 2. 2019). Zájemci se budou moct přihlašovat elektronicky přes odkaz který bude umístěn zde na webu. Poplatek činí 50,- Kč za předmět. Žáci po absolvování přijímacích zkoušek na nečisto obdrží materiály, které si může odnést domů. Pro více informací nás můžete kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

čtvrtek, 15 listopad 2018 16:21

Okresní kolo ve florbale SŠ

Minulý týden se uskutečnila okresní kola ve florbalu. Naše škola zde měla jak dívčí, tak chlapecké zastoupení. Sestavu holek tvořily: Kristýna Otcovská, Sára Šulcová, Julie Jarolímová, Petra Vopatová, Eliška Dittrichová, Aneta Maternová, Uli Matiunina, Natálie Polmová. Holky nakonec skončily na slušném 5. místě.

O trochu lépe na tom byli kluci, kteří v sestavě: Jan Vopat, Jiří Háva, Kristián Kundrhalt, Matěj Dufek, Milan Procházka, Tomáš Kratochvíl, Ondřej Nigrin, Vojtěch Kysela, Jonáš Fielder, Tomáš Ziegler, David Jindra, Jakub Viedemann obsadili 3. místo. Bohužel ani to nestačilo na postup do krajského kola. Tak uvidíme co přinese příští rok... Děkujeme všem za účast a bojovnost!

čtvrtek, 08 listopad 2018 15:48

Odhalení obrazu T. G. Masaryka

V rámci oslav 100 let od založení našeho státu, dostal náš učitel výtvarné výchovy Mgr. Daniel Havel nápad, a sice trochu upravit výzdobu ve vestibulu našeho gymnázia. A tak místo původního baneru s logem GTGM a citátem "Dignitatis memores ad optima intenti", je nyní výzdobou obraz T. G. Masaryka jedoucí na koni. V rámci slavnostního odhalení byla prezentována móda z dob minulého století, a k této příležitosti vystoupil i sbor pod vedením Mgr. Jaroslavy Hušpauerové. Akci uváděla paní PhDr. Věra Potrebuješová.

 

Foto: 

čtvrtek, 08 listopad 2018 10:14

Escape, aneb halloween na gymnáziu

Dne 31. 10., tedy přesně o Halloweenu, jsme i my přivítali možnost nastrojit se do strašidelných masek. Žáci primy a sekundy změřili síly v několika tradičních disciplínách a světe div se, klání skončilo nerozhodně. Letos byl Halloween doplněn o hrůzostrašnou „únikovku“ z dílny starších žáků. Přípravnému týmu patří veliký dík, ten byl už ostatně přímo na místě vyjádřen ústy sekundánů, kteří si speciální Halloween nepředstíraně pochvalovali.

Fotogalerie:

pondělí, 15 říjen 2018 15:34

Slavnosti gymnázia 2018

V pátek 12. října 2018 proběhla každoroční akce Slavnosti gymnázia. Slavnosti se odehrály ve společenském sále Citadely Litvínov. K tanci hrála kapela Mane. Na akci přišlo cca 300 návštěvníků. 

středa, 03 říjen 2018 19:45

Jděte volit!

Dámy a pánové, ve dnech 5. a 6. října se konají komunální volby současně s 1. kolem senátních voleb. Máte v rukách možnost rozhodnout o tom, jak to ve vašem městě či obci bude v následujících 4 letech vypadat. Uvědomte si, že každý hlas se počítá. Volte s rozumem, dobře si pročtěte volební programy jednotlivých stran a udělejte si vlastní názor na to, koho budete podporovat. Nenechte se nikým ovlivňovat a rozhodujte se svobodně! Komunální volby jsou výjimečné v tom, že můžete volit jednotlivé kandidáty i napříč politickými stranami. Takže si dobře rozmyslete komu dáte svůj hlas, protože jak už jsem zmínil, každý hlas se počítá. 

Ondřej Nigrin

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.