Mgr. Lucie Klenorová

pondělí, 24 únor 2020 09:24

Besedy v knihovně

Třídy prima a sekunda se zúčastnily přednášek v Městské knihovně Litvínov. Milé a ochotné paní knihovnice si připravily velmi poutavý výklad a ukázaly žákům i prostředí knihovny. Během výkladu o mytologii žáci využili svých znalostí a často překvapili. Obě třídy hodnotily akci jako velmi vydařenou a plánujeme návštěvy knihovny (jednou za pololetí) i do budoucna.

středa, 22 leden 2020 07:49

Olympiáda v ČJ

V úterý se účastnili 2 naši žáci okresního kola Olympiády v českém jazyce a dosáhli skvělých výsledků. Ondřej Bursík z kvarty vybojoval 1. místo a Maruška Hovorková z tercie skončila jako 3. Oba žáci tedy postupují dále do krajského kola. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů :).

 

pondělí, 11 listopad 2019 20:13

Exkurze do kostela

Žáci třídy sekunda projevili v hodinách literatury neobvyklý zájem o Bibli. Slovo dalo slovo a vyrazili jsme na exkurzi do Kostela svatého Michaela archanděla v Litvínově. Pan R.D. Mgr. Grzegorz Czerny si pro nás připravil velmi zajímavou prohlídku kostela, zahrál na varhany, ukázal zvony, umožnil nám vyhlédnout z nejvyššího okénka, ukázal nám učebnu na faře a následně zodpověděl všechny dotazy k Bibli, které si zvědaví žáci připravili (a nebylo jich málo). Děkujeme za zajímavě strávený čas a trpělivost, s kterou pan farář ,,neodbytným" sekundánům odpovídal :).

středa, 09 říjen 2019 09:31

Společně do Prahy

Již tradičně jsme se vydali společně s partnerským gymnáziem Olbernhau do Prahy, kde studenti našeho gymnázia provedli německé žáky po nejvýznamnějších místech a zároveň si procvičili jazykové a komunikační dovednosti. Měli jsme štěstí na krásné počasí, které nám celý výlet zpříjemňovalo. Výstupem akce bylo společné video, na které se již teď velmi těšíme. Doufáme, že tato akce bude probíhat i v dalších letech a žáci navážou nové kontakty.

čtvrtek, 24 leden 2019 13:05

Školní kolo olympiády v NJ

V úterý (22. ledna 2019) se konalo školní kolo olympiády v německém jazyce. Ve třech věkových kategoriích zvítězili tito žáci a žákyně: za třídu sekunda Marie Hovorková (náhradnicí se stala a druhé místo obsadila Sabina Rousová), za kategorii tříd tercie a kvarta zvítězil Ondřej Bursík, TER (náhradnicí a zároveň druhou v pořadí se stala Klára Otrubová, KVA) a nakonec v kategorii SŠ zvítězila Eliška Šlégelová, KVI (náhradnicí a druhou v pořadí Kateřina Cafourková, 3. A).
Všem účastníkům děkujeme a s vítězkami a vítězem se samozřejmě počítá v okresním kole v Mostě, které proběhne 6. února. Wir drücken die Daumen! Euer Deutschlehrer-Team :)

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA

 
 

Tyto stránky používají cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.