středa, 04 březen 2020 14:28

EUROSCOLA – Štrasburk 2020

Napsal(a)
Ilustrační fotografie Ilustrační fotografie

Každoročně se koná celoevropská soutěž EUROSCOLA, do které se naše gymnázium pravidelně zapojuje. Mezi výherci byli tentokrát i naši studenti z třídy 2.A.  Druháci společně s doprovodem, v podobě paní učitelky Morávkové a Langhammerové, dorazili do francouzského Štrasburku již 28. 1. v pozdních hodinách. Druhý den probádali krásy francouzské kultury a navštívili památky jako katedrálu Notre-Dame nebo centrum La Petite France a jeho krásné hrázděné domy s přilehlými kanály.

V den s velkým „D“  30. 1. 2020 - před osmou hodinou ranní vstupujeme do budovy Louise Weisse. Celý program EUROSCOLA DAY začínal v 8:00 a končil krátce po šesté hodině. Před zahájením byli studenti z celkem 22 středních škol ze všech koutů Evropy rozděleni do šesti skupin. Ve skupinách se společně diskutovalo nad šesti předem zadanými tématy (Budoucnost Evropy, Zaměstnanost mladých lidí,...). Vybraní zástupci skupin následně prezentovali své návrhy z jednání v hlavním jednacím sále EP, diskutovali a vyzkoušeli si hlasování. Dále byla pro účastníky připravena soutěžní hra ,,Eurogame‘‘, která se hrála již v průběhu oběda a její zakončení proběhlo na závěr celé akce (pozn. i s naším zástupcem V. Čížek).

V průběhu celé akce jsme měli příležitost nahlédnout hlouběji do evropské politiky, možnost ověřit si své jazykové dovednosti a získat nové zkušenosti.

Z celé akce připravil prezentaci Tomáš Kunert jako náš novinář, které bylo zasláno do EP ve Štrasburku.

Máte-li zájem vidět více, podívejte se na video pod článkem.

Návštěva parlamentu byla pro všechny neobvyklým a zajímavým zážitkem.

K. Pačanová

Číst 1391 krát Naposledy změněno úterý, 02 březen 2021 06:15
Více z této kategorie: « Basketbalový turnaj #FAKESCAPE »

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA