čtvrtek, 09 duben 2020 14:06

Naše škola proti koronaviru Doporučený

Napsal(a)
Tiskárny FlashForge Inventor II Tiskárny FlashForge Inventor II

Gymnázium proti koronaviru

Již nějakou dobu jsme přemýšleli o tom, jak se připojit k oné rozsáhlé skupině nadšenců, kteří bojují s koronavirem prostřednictvím 3D tisku. Tiskárny, které máme, určitě nepatří k nejhorším – zatím docela dobře vytiskly vše, co jsme potřebovali. Jenomže součásti tolik žádaných obličejových štítů představují – kvůli své velikosti – pro naše stroje nepřekonatelnou překážku.

Vzdát jsme se nechtěli – tiskárny máme sice malé, ale fungující, a jistě schopné posloužit dobré věci. Vše nakonec vyřešil telefonický rozhovor s Jendou Janíčkem, vedoucím spřáteleného týmu (vodíková RC autíčka) z Hubálova v okrese Mladá Boleslav. Dal nám kontakt na moderátora facebookové skupiny, která se zabývá tiskem součástí štítů různých velikostí. Zjistili jsme, že čelenky pro malé štíty můžeme tisknout i my.  

Krátce na to proběhly několikeré zkoušky. Výsledná čelenka se ukázala prakticky použitelnou a v započetí pravidelného tisku už nic nebránilo. 3 kusy za hodinu není sice bůhvíjak rychlé tempo, ale jsme si jisti, že produkce +/- 12 čelenek denně už bude někde znát.

Velice významně nás v antikoronavirovém boji podpořili pan Jaroslav Knorre a paní Iveta Kánová – díky nim nám firma Develop Most s. r. o.  poskytla filament jako sponzorský dar a my tak můžeme potřebné díly tisknout. Této nezištné velkorysé pomoci si velmi vážíme.

Martin Laxa

 

Tento odkaz vás zavede na stránku zmíněné facebookové skupiny

Zde se zobrazí stránka s poptávkovým formulářem

************************************
Technické údaje

Tiskárna: 3 x FlashForge Inventor II
Maximální rozměry výtisku: 140 x 140 x 150 mm (údaj z datasheetu výrobce)
Filament: PLA

 

 

 

Číst 1737 krát Naposledy změněno úterý, 02 březen 2021 06:12

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA