středa, 20 leden 2021 11:14

Stipendium Unipetrol Doporučený

Napsal(a)
Slavnostní předání stipendií pro naše žáky Slavnostní předání stipendií pro naše žáky

V létě loňského roku využili studenti letošního čtvrtého ročníku litvínovského gymnázia, Lukáš Městka a Vojtěch Vyskočil, nabídku Nadace Unipetrol a podali si žádost o stipendium ke studiu pro školní rok 2020/21. V prosinci téhož roku přišel oběma žákům e-mail od Nadace Unipetrol, v němž jim Nadace oznamovala, že oba studenti získali jednorázový stipendijní příspěvek v hodnotě 30 000 Kč. Stipendium má sloužit oběma studentům jen a pouze pro studijní účely. Oba studenti se o stipendium zasloužili díky svému úspěchu na studentské vědecké konferenci v Unipetrolu v roce 2019, díky svému velmi dobrému prospěchu ve škole a díky svému zájmu věnovat se přírodním vědám na vysoké škole.

Vzkaz od Lukáše a Vojty: Chtěli bychom apelovat na všechny studenty zajímající se o přírodní vědy, aby byli ve svém studentském životě aktivní, aby se nebáli dělat studentsko-vědecké projekty, aby se učili a především, aby se zajímali o to, co je baví ve škole i ve svém volném čase. Má to smysl. Jo a, lidi, držte nám palce, až budeme maturovat.

Číst 945 krát Naposledy změněno úterý, 02 březen 2021 06:09

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA