pondělí, 04 říjen 2021 19:31

Biologicko-ekologický kurz Doporučený

Napsal(a)

Ve pondělí 4.10. začal biologicko-ekologický kurz sekundy (vlastně již tercie :o) na Lesné. Pečlivě naplánovaný program se měl původně uskutečnit první červnový týden, ale člověk míní a Covid mění.. Lesná nás přivítala krásným počasím. Dopoledne se žáci učili orientaci v terénu a to ne podle buzoly jako za našich babiček, ale podle GPS přístrojů. Odpoledne se pak dozvěděli podrobnosti o minulém i současném životě v Krušných horách a s pomocí detektorů kovu vyhledávali zajímavé artefakty z předválečné minulosti Lesné. Večer shlédli film o historii a současnosti Krušných hor.

V úterý byl nabitý program, dopoledne bylo věnováno hydrologii - žáci si vlastnoručně nachytali objekty k mikroskopování. Bohužel nás potrápila mlha. Odpoledne se pak věnovali meteorologii. Před večeří si ještě zaběhli orientační běh - zvítězila v něm dívčí dvojice ve výborném čase 25 minut.

Ve středu jsme vyrazili na Fláje. Prošli jsme si bývalý plavební kanál a prohlédli jsme si přehradu zvenku i zevnitř. Vyslechli jsme poutavý výklad o výrobě a významu pitné vody a díla Fláje pro zásobování našeho okresu pitnou vodou.

Poslední den - čtvrtek byl věnován zoologii. Počasí se na nás smálo a strávili jsem v zooparku v Chomutově krásný den. Žáci se shodli, že nejzajímavější bylo krmení tuleňů.

Mgr. Marcela Pivoňková a Mgr. Jaroslava Hušpauerová

Číst 427 krát Naposledy změněno pátek, 15 říjen 2021 07:45

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA