čtvrtek, 14 říjen 2021 08:56

Adaptační kurz třídy 2. A

Napsal(a)

V pondělí 4. 10. se naše třída 2. A konečně dočkala dlouho slibovaného adaptačního kurzu. Až do 6. 10. jsme si měli užít společné chvilky na Klínech v chatě Emeran II. Jela s námi naše skvělá třídní Olga Šindlerová, kterou doprovázela paní učitelka Alena Popelková, jíž vděčíme za program a různé hry.

První den, hned po příjezdu, nám byly přiděleny pokoje a šli jsme na oběd do nedaleké restaurace. Poté jsme vyrazili na 5 km dlouhou túru Flájským plavebním kanálem, kde nás paní učitelka Popelková seznámila s tím, na co se kdysi využíval. Když jsme dorazili na Fláje, mohli jsme se kochat okolní přírodou. Po večeři nás čekaly hry jako pantomima, hádání přísloví a mnoho dalších.

Druhý den jsme hned po snídani měli v plánu tři různé aktivity – lanový park, minigolf a horolezeckou stěnu. Třída se rozdělila na tři skupiny, které se vždy po hodině na aktivitách vyměnily. Ač nám počasí moc nepřálo, vyrazili jsme po obědě na procházku lesem, v němž jsme si zahráli další hry. Po večeři nás čekala stezka odvahy, kterou musel každý žák absolvovat sám za sebe, navíc bez baterky. Pak nás čekalo pár dalších her a nenáročných aktivit, jejichž součástí bylo i vyjádření pocitů z adaptačního kurzu. Shodli jsme se, že se kurz vydařil – jen nás mrzelo, že se čtyři spolužáci nemohli zúčastnit. Shoda panovala i v názoru, že jsme rádi, že se kurz konal až ve druhém ročníku, kdy už se trochu známe a víme, jak to na gymnáziu chodí.

Sára Kunertová, 2. A

Číst 472 krát Naposledy změněno čtvrtek, 14 říjen 2021 09:11

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA