středa, 17 listopad 2021 17:53

Exkurze sexty do Unipetrolu

Napsal(a)

V pátek 5.11.2021 navštívila naše sexta Unipetrol v rámci projektu Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v Ústeckém kraji. V tréninkovém centru pro budoucí operátory byl pro naše žáky připravený bohatý a zajímavý program na celé dopoledne. Naši žáci měli možnost vyzkoušet si prvky virtuální reality, které slouží k nácviku potřebných dovedností v chemické výrobě. S nasazenými 3D brýlemi hasili požáry různých technologií, šplhali po konstrukcích a spouštěli poplachy. Vše samozřejmě nikoliv reálně, ale ve velmi dokonale a detailně vykonstruovaném virtuálním prostředí. V další části programu si vyzkoušeli montáž a demontáž kohoutů, klapek a ventilů. Tentokrát reálně na tréninkových armaturách. Někteří naši žáci doposud nikdy neměli v ruce montážní klíč a byla to pro ně zajímavá zkušenost. Dopoledne jsme uzavřeli nácvikem první pomoci. Jsme moc rádi, že se i přes přísná opatření proti Covidu podařilo celou akci uskutečnit a zpestřit žákům studium chemie.

Mgr. Marcela Pivoňková 

Číst 340 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA