čtvrtek, 16 prosinec 2021 08:40

Erasmus+ - Severní Makedonie

Napsal(a)

V rámci evropského vzdělávacího projektu Erasmus+, zaměřeného tentokráte na digitální zabezpečení a chování na internetu, jsme navštívili zajímavou balkánskou destinaci – Severní Makedonii. Ve dnech 6. - 9. 12. 2021 nás ve Skopje reprezentovali učitelé Karel Klenor, Jana Očenášková a Vadim Všetula.

Celou akci pořádala místní vojenská akademie „General Mihailo Apostolski“ a program zde byl opravdu pestrý a bohatý. Během přednášek a aktivit jsme se seznámili s různými způsoby ochrany na internetu, ale i na PC a v mobilních telefonech. Zajímavé byly informace o nebezpečných malware, či způsobech, jak si chránit své platební karty.

Kolegové z Portugalska, kteří díky proticovidovým opatřením byli připojení jen on-line, si připravili kooperativní aktivity, jejíchž účelem je vzájemná komunikace a spolupráce všech účastníků.

Součástí celé akce byla i návštěva Evropského domu, kde nás příjemní průvodci seznámili se severomakedonskými integračními snahami. Účelem celého projektu není jen vzdělávání, ale i poznávání cizích kultur. Díky návštěvě Archeologického národního muzea jsme byli zasvěceni do velmi bohaté makedonské historie a při závěrečné slavnostní večeři i s tradiční balkánskou kuchyní.

Další místo, které díky projektu navštívíme, bude v lednu Portugalsko.

 

Autor článku: Vadim Všetula

Číst 417 krát Naposledy změněno čtvrtek, 16 prosinec 2021 09:09

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA