pondělí, 20 prosinec 2021 11:21

Pythagoriáda

Napsal(a)
Ilustrační foto Ilustrační foto

V polovině listopadu proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Do okresního kola této soutěže postoupilo 6 žáků třídy prima (Pavel Šváb, Tomáš Bolech, Petr Štefánik, Jakub Falář, Eliška Racková a Sára Pánovová), 4 žáci třídy tercie (Kristian Vagaši, Klára Mrázová, Mia Holčáková a Barbora Mikešová) a jeden žák ze třídy kvarta (Samuel Koláček).

Okresní kolo proběhlo dne 7. 12. 2021 v budově naší školy. Žáci se sešli v učebně, kde se připojili na Google Meet, dostali zadání příkladů a znovu si poslechli pravidla a harmonogram okresního kola Pythagoriády. Dostali časový limit 1 hodinu, aby mohli dané příklady vyřešit a poté své výsledky nahrát do již připravených formulářů.

Podle sdělení organizátorky okresního kola soutěže patří všichni účastníci okresního kola mezi nejlepší matematiky v okrese. Bylo nám sděleno, že máme dva úspěšné řešitele. Žák Samuel Koláček z kvarty se umístil na vynikajícím 1. místě (13 bodů z 15) a Kristian Vagaši z tercie se umístil na krásném 4. místě (10 bodů z 15).

Číst 422 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA