pátek, 04 únor 2022 08:15

Zeměpisná olympiáda - školní kolo

Napsal(a)

Zeměpisná olympiáda – školní kolo

Během ledna proběhlo školní kolo Zeměpisné olympiády. Ve třídách prima a sekunda se zúčastnily celé třídní kolektivy. Naopak kategorie C (tercie – kvarta) a kategorie D ( střední škola) byla na bázi dobrovolnosti.

Postupující do okresního kola

Kategorie A – prima

Kristián Kališko, Tomáš Malíček a Matyáš Končel, který dosáhl ve znalostním testu neuvěřitelný maximální počet bodů, dokoce i u témat, která nebyla na hodinách ještě probírána.

Kategorie B – sekunda

Anna Johanová, David Fleischmann a Lucie Kubášová, které chyběl do maximálního bodového zisku jen jediný bod.

Kategorie C – tercie až kvarta

Vítězem se dle předpokladů stal Samuel Koláček  (KVA) – vítěz okresního kola z roku 2019/20 a bronzový z loňského ročníku. Jeho doplní Kristián Vagaši (TER) – loňský postupující do kraje a Adéla Dundrová z kvarty.

Kategorie D – střední školy

V elitní kategorii proběhlo školní kolo ve všech možných testech – Test znalostí, Práce s atlasem a Praktická část. Nejúspěšnějším řešitelem se stala loňská vítězka okresního kola Tereza Posuchová z OKT, která ale svedla velmi vyrovnaný boj s Eliškou Šlégelovou ze stejné třídy. Trojici postupujících doplní další oktaván Lukáš Bolech.

Každý účastník školního kola se může zúčastnit doprovodné mapové soutěže. Loni jsme zaslali velký počet mapových děl a slavili i úspěch. Ve své kategorii obsadila Stephanie Buck 3. místo za mapu Domácnosti, které vlastní v USA psa.

propozice mapové soutěže: https://zemepisnaolympiada.cz/mapova-soutez.phtml

Všem postupujícím do okresního kola přejeme hodně štěstí a skvělé znalosti. Okresní kolo proběhne online formou 2. 3. 2022 v učebně VT na půdě našeho gymnázia.

Mgr. Vadim Všetula

Číst 314 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA