neděle, 06 únor 2022 08:53

Erasmus+ Portugalsko

Napsal(a)

Třetí LTT aktivity se tentokrát konaly pod vedením portugalského týmu v přímořském městě Portimão.  Vzdělávací bloky probíhaly v institutu ISMAT ve dnech 24. 1. - 27. 1. 2022 a portugalský tým zajistil pro všechny partnerské organizace velmi dobré podmínky potřebné k realizaci další části projektu.

V pondělí jsme měli možnost poznat ředitele vysokoškolského vzdělávacího institutu ISMAT a poté nás profesor Gabriel Patrocinio uvedl ke vzdělávací aktivitě pod názvem Lao Tzu, User experience, and The Transdisciplinary Donut. Společně jsme se pak zamysleli nad možnými způsoby propojení různých disciplín a jejich využití v digitálním učení.

Následující den jsme měli možnost diskutovat a učit se od předních portugalských specialistů na digitální vzdělávání. Marco Bento a Celestino Magalhaes nás provedli zajímavými bloky, ve kterých jsme se věnovali novinkám v oblasti mobilní a hybridní výuky. Nechyběly praktické ukázky ani prostor na vyzkoušení některých zajímavých digitálních aplikací. Tento vzdělávací blok nám přiblížil způsob výuky s využitím prvků digitálních technologií v některých portugalských vzdělávacích institucích.

Další členkou portugalského organizačního týmu byla Susana Leonor, která pro nás připravila vzdělávací blok s názvem Pedagogical expierence design. Ve skupinách jsme si vyzkoušeli aplikovat méně známé pedagogické metody, vidět jiná řešení a využívat digitální aplikace. Patricia Araújo otevřela středeční odpoledne aktivitou na téma Připravme mozek na změnu aneb jak aplikovat pozitivní a otevřené myšlení ve výuce. Společně jsme si rozšiřovali obzory a snažili se příjít na nejefektivnější řešení.

Tříčlenný tým pod vedením Karla Klenora se z portugalského Portimaa vrátil pln skvělých zážitků, kulturních poznatků a v neposlední řadě obohacen dalšími znalostmi z oblasti digitálního učení. V plánovaném únorovém setkání budou naše zkušenosti dál předány kolegům, popř. dalším zájemcům.  

 

Autorka článku: Kateřina Johanová

Číst 405 krát Naposledy změněno neděle, 06 únor 2022 08:58

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA