pondělí, 21 březen 2022 21:30

Brno, ISŠA Hydrogen Cup II Doporučený

Napsal(a)

fotogalerie zde

V pátek 18. března 2022 odjel náš HC Verva Racing Team 44 ve své obvyklé sestavě do Brna, kde se o den později v Integrované střední škole automobilní konal závod nazvaný ISŠA Hydrogen Cup II, již 4. díl seriálu Hydrogen RC Challenge Cup.

Asi tak dva týdny před závodem jsme se dozvěděli, že tým RC Racing Hubálov, naši přátelé, mají opět problém s řidiči. Jednomu zabránily v účasti vážné důvody, druhý z nich si přeřízl šlachy. Jak se mu tenhle vskutku umělecký výkon povedl, si raději necháme pro sebe. O tom, co by nastalá situace pro Hubálovské znamenala, hovořiti netřeba. Takže jsme měli jasno – v barvách jedenačtyřicítky opět pojede náš Petr Jašontek, kterého v případě nouze zaskočí jeden z hubálovských mechaniků, a naši závodní sestavu budou tvořit David Bílý, Matěj Červenka a Daniel Janovský.

Po příjezdu do areálu Integrované střední školy automobilní jsme nemohli jít rovnou do tělocvičny, protože toho času byla ještě zablokovaná. Místo toho nás ing. Jan Frybert, organizátor závodu, pozval do elektrotechnické laboratoře, kde si jednotliví členové mohli sestavit z předem připravených komponent plně funkční LED svítilny.

Tělocvična se uvolnila. Postupně dorazili naši hubálovští přátelé a v tělocvičně se objevili také Kysuckí strojníci, tým ze Slovenské republiky – přijeli si zazávodit jako hosté. Všichni jsme chtěli začít co nejdříve jezdit, a proto se všichni přítomní pustili do stavby dráhy. Úkon to není bůhvíjak složitý, ale má-li dráha za něco stát, nějaký čas si její stavba vezme.

Dráha byla konečně hotová a mohli jsme začít trénovat. Koberce byly zjevně jiné než posledně a to se i při použití měkčího mechového obutí projevilo poměrně negativně. Auto na dráze dost klouzalo, ale ovladatelné vcelku bylo – zvyknout se na to dalo. Případnému průšvihu nic nenasvědčovalo, všechno se zdálo být v pořádku.

Druhý den ráno, v sobotu, se všechny týmy sešly ve svých depech a se svými vozy čekaly na technickou přejímku skládající se z kontroly zdrojů energie i aut samotných. U nich se jury zaměřila především na kontrolu účinnosti brzdy, což se prověřovalo přímo na dráze.

Start závodu byl stanoven na 9:30. Po technické kontrole ještě zbyla trocha času na poslední kontroly auta a pak už nezbylo nic jiného než seřadit vozy na startovním roštu.

Pro připomenutí: v seriálu je přihlášeno celkem 6 týmů. Bohužel, účast na jeho 4. dílu odřekli 3 účastníci, a to E-Team z Kutné Hory, Hydra Plzeň a pražští Motol Speeders. Malý počet týmů posunul závod do komorní kategorie, ale i tak nás to všechny dost dost mrzelo.

Pořadí na startovním roštu rozhodla jury takto: 1. pozice: Kysuckí strojníci, 2. pozice: ISŠA Hydrocar Brno, 3. pozice: RC Racing Hubálov a poslední pozice my, HC Verva Racing Team 44.

9:30 – odstartováno. Všechna auta vyrazila tryskem vpřed – kromě našeho, které se nepohlo ani o píď. Zapnuté sice bylo, ale jaksi nekomunikovalo s jízdní vysílačkou. Vypnutí a opětovné zapnutí vše vyřešilo a i my jsme mohli vyrazit.

Na začátku bylo pořadí vyrovnané - stejné počty kol, všechno vypadalo nadějně. Ale jen prvních 5 minut. Poté jsme museli zajet do depa kvůli výměně hydrostiku a za dalších 5 minut znovu, takhle ještě asi 2 x. 3 hydrostiky zcela zjevně navždy odešly na onen svět – není divu, už mají svá léta a také dost najeto.

Naše jméno se v tabulce časomíry začalo odlepovat ode dna, ale pak na něj zase spadlo. Z auta začaly vypadávat šrouby kotvící spojovací tyče šasí a zadní nápravy. Opravy byly poměrně zdlouhavé, urychlit nešly. Díky tomu se nám začaly všechny ostatní týmy výrazně vzdalovat a naše pozice na posledním řádku tabulky získala notnou stabilitu – až do samotného konce.

Občas jsme se podívali na Hubálovce a jejich Škodu 130 RS, kterou řídil náš Petr Jašontek. Nevedli si vůbec špatně, na rozdíl od nás jejich jméno oscilovalo mezi 2. a 3. místem, v jednom okamžiku se vyšplhalo až nahoru. Moc jsme si přáli, aby se jim po dlouhém období nezdaru podařilo zvítězit.

Auto se nám začínalo doslova rozpadat. Pojízdné sice bylo, ale podat kdovíjak oslnivý výkon už schopné nebylo. Nepřáli jsme si nic jiného než závod aspoň úspěšně dokončit. Samozřejmě, že za chování fair play – na dráze jsme nikomu nepřekáželi, vozy ostatních týmů nás mohly bez problémů předjíždět.

Časomíra ukázala přesně 4 hodiny, závod skončil. Kysuckí strojníci závodili jako hosté, kteří v absolutním pořadí tohoto závodu dojeli na 3. místě. Ještě před tím bylo dohodnuto, že jejich umístění nebude mít vliv na pořadí týmů přihlášených do seriálu, které dopadlo takto: zvítězili brněnští ISŠA Hydrocar, druhou příčku obsadil tým RC Racing Hubálov a my, HC Verva Racing Team 44, jsme skončili na místě třetím. Závod jsme dokončili s autem, které nedrželo silou vůle, ale silou kastle (karoserie).

Vyvstává zde otázka, jestli vzhledem k počtu týmů není naše 3. místo tak trochu Pyrrhovo vítězství – čas ukáže, věcí ke zlepšení je víc než dost. Všem, kteří dojeli před námi, gratulujeme a věříme, že i nám se příště zadaří lépe.

Jak už v předchozích řádcích zaznělo, náš Petr Jašontek závodil opět v hubálovských barvách, tentokrát v pozici hlavního řidiče – odjel, a to velice dobře, víc než tři čtvrtiny celkového závodního času. I díky němu získal tým RC Racing Hubálov 2. místo, za což jsme moc rádi. Našemu týmu Petr ostudu rozhodně neudělal.

2. polovinu seriálu jsme tedy zrovna slavně nezačali. Na druhou stranu jsme poznali Kysucké strojníky – tým, který se ukázal jako dobrá parta na dráze i mimo ni. Velmi vážně začali Strojníci přemýšlet o účasti v příštím ročníku seriálu a zároveň nás pozvali na závody k nim na Slovensko, kam se rádi podíváme. Na obzoru je další zajímavé týmové přátelství.

Do Brna bychom se bývali nevypravili, kdyby nás nepodpořily Nadace Orlen Unipetrol a Konto našeho srdce, firmy Inelsev a ACR Czech a v neposlední řadě naše škola, Gymnázium T. G. Masaryka v Litvínově. Pomoci všech uvedených si velmi vážíme.

Za HC Verva Racing Team 44
Martin Laxa

fotogalerie zde

Číst 192 krát Naposledy změněno úterý, 22 březen 2022 05:50

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA