pátek, 15 duben 2022 11:24

Erasmus+ Turecko Kemer

Napsal(a)

V rámci mezinárodního projektu Erasmus+ jsme v termínu 8. - 13. 4. 2022 navštívili tentokráte turecký Kemer nedaleko středomořského letoviska Antalya.

Účastníci z Finska, Portugalska, Severní Makedonie, pořádajícího Turecka a našeho gymnázia první den vytvářeli v programu Miro zpětnou vazbu na předešlá setkání tohoto projektu zaměřeného na integraci digitálního učení ve výuce.

Druhý den jsme se seznámili se vzdělávacími portály edpuzzle.com a především uducaplay.com, kde si můžete vytvořit opravdu zábavné vzdělávací hry. Výstupem tohoto dne byla tvorba projektu na libovolné téma s využitím všech znalostí získané během celého Erasmu.

Na třetí den si pro nás pořadatelé připravili opravdovou lahůdku. Díky mobilní aplikaci Actionbound jsme si zahráli outdoorovou hru propojující prvky geocachingu se vzděláváním v terénu. Za pomoci kvízů, QR kodů, GPS souřadnic jsme postupovali po různých stanovištích až do požadovaného cíle. Odpoledne se pak uskutečnil poznávací výlet do Atalye, kde jsme navštívili velkolepý přírodní vodopád a poté poznali kulturu a život Turků ve staré části města. Poslední den každý z účastníků zhodnotil tuto akci a obdržel účastnický certifikát.

Další akcí tohoto projektu bude v červnu příjezd tureckých studentů do České republiky. Výjezd studentů našeho gymnázia je naplánován na začátek školního roku 2022/23.

 

Autor článku: Vadim Všetula

Číst 446 krát Naposledy změněno pátek, 15 duben 2022 11:30

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA