středa, 08 červen 2022 09:40

Slam poetry

Napsal(a)
Foto z akce Foto z akce

V pondělí 6. 6. 2022 se na pozvání Městské knihovny Litvínov žáci 2. A a sexty účastnili přednášky architektky, spisovatelky a slamerky Anny Beaty Háblové. Po úvodním slovu o tzv. místech nemístech, úskalích městské architektury, urbanistického plánování a funkčnosti prvků městské zástavby následovalo autorské čtení povídek, např. Šupinatá a tuhá kůže obchodního centra. Dílo autorky, která ve své tvorbě originálně propojuje své vášně - slovesné umění a architekturu - a jejíž inspirací k povídkám a poezii jsou právě jedinečná místa nemísta městské architektury, můžete najít např. na stránkách campuj.online, kde svou uměleckou tvorbou nabourává zkostnatělou atmosféru solidní platformy pražských architektů.

Setkání se studenty zakončila tato osobitá a inspirativní performerka, jejíž umělecká i architektonická práce nese mnohá ocenění, ukázkou slam poetry ze své nejnovější básnické sbírky O mé závislosti nikomu neříkej.

Tento odkaz vás navede na cyklus ČT Autorky čtou v karanténě. A můžete si od Anny Beaty Háblové něco z její vlastní tvorby nechat přečíst i vy.

Foto z akce Foto z akce

Foto z akce

Číst 323 krát Naposledy změněno středa, 08 červen 2022 09:47

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA