Po covidovém období jsme opět vyrazili na lyže do Itálie - Ponte di Legno. Počasí nám přálo, proto jsme najezdili mnoho kilometrů na zasněžených svazích. Studenti byli ohleduplní vůči sobě i ostatním, proto se nikomu nic nestalo a přijeli jsme domů celí a zdraví (až na pár marodů s teplotou). V neposlední řadě musím poděkovat panu řediteli, že nám výjezd na pěkné svahy v zahraničí umožnil. Těšíme se na další lyžovačku.

Jan Bertlík

středa, 14 prosinec 2022 15:46

Vánoční turnaj v sálové kopané

Studenti septimy (Kája Kýček a Ondra Bursík) zorganizovali školní turnaj v sálové kopané, do kterého se přihlásilo 12 týmů. Ty byly rozděleny do 2 skupin a dva nejlepší ve skupině postupovaly do semifinálových zápasů. 3. místo obsadila 4.A, 2. místo patří týmu oktávy a zvítězila septima B/kvarta. Akce proběhla v nové tělocvičně a organizátoři si zaslouží pochvalu za její hladký průběh.

úterý, 13 prosinec 2022 13:02

Okresní kolo ve florbalu

Dne 2. 12. jsme vyslali mladší žáky na oblastní kolo ve florbalu, které se konalo ve sportovní hale Koldům. Hráči předvedli pěknou hru a na turnaji skončili jako druzí, tím si zajistili postup do mosteckého okresního kola, které se konalo 9. 12. Po jedné výhře a jedné remíze skončili na pěkném 2. místě. Školu reprezentovali: Froněk, Arazim M. a T., Vácha, Plaček, Duchan, Miller, Vycpálek, Bolech, Kočíb, Geroč, Brabec a Pánovová.

pondělí, 12 prosinec 2022 12:47

Vánoční volejbalový turnaj

Po dvouleté přestávce jsme opět uspořádali tradiční vánoční volejbalový turnaj pro studenty, absolventy, rodiče a přátele školy. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev s rozličnými názvy: Šupáci, Marná snaha, Benar, Nalej to a Jiřetín. Hrálo se ve dvou tělocvičnách (gymnázium, sokolovna).K vidění byl pěkný volejbal doprovázen velmi příjemnou sportovní a společenskou atmosférou. Zvítězil tým Benar, který prošel turnajem bez jediné porážky (2. místo Marná snaha, 3. místo Jiřetín, 4. místo Nalej to a 5. místo Šupáci).

Děkujeme všem hráčům za účast, panu řediteli za zajištění občerstvení a v neposlední řadě díky za pomoc děvčatům z tercie za záznamy každého utkání: Lucii Kubášové, Anně Johanové, Kamile Glaserové a Leontýně Kotmelové. Tak zase za rok ve stejný čas a na stejném místě :-).

čtvrtek, 08 prosinec 2022 14:03

Volejbalová liga ZŠ

Ve čtvrtek 8. 12. jsme zahájili volejbalovou ligu, a to zápasem se ZŠ Meziboří. Ligy se v tomto školním roce zúčastní 5 základních škol: ZŠ Ruská, 3. ZŠ, ZŠ Horní Jiřetín, ZŠ Meziboří a my. S velkou převahou jsme nad Mezibořím zvítězili (3:0 na sety) a v lednu nás čeká další zápas se ZŠ Ruská. Ligu hrají: Noemi Vagašiová, Viktorka Koláčková, Pavel Šváb, Filip Vycpálek, Šimon Kopal (sek), Veronika Vagašiová (tercie), Kristián Vagaši a Mia Holčáková (kva).

sobota, 26 listopad 2022 15:08

VZPoura úrazům

V pátek 25. 11. se třída sekunda zúčastnila přednášky VZPoura úrazům. Jde o projekt, jehož cílem je prevence úrazů u dětí. Do škol jezdí přednášet hendikepovaní pracovníci VZP ČR. Naše gymnázium navštívil jeden z ambasádorů tohoto projektu, pan Zbyněk Švehla. Žáci si vyslechli jeho osobní příběh. Příběh o tom, jak se se svým ochrunutím musel vypořádat, což nikdy není snadné. Do svých 19 let sportoval a na jednom z triatlonových závodů spadl z kola. Výsledkem byl život na vozíku. Velmi otevřeně pohovořil o životě lidí na invalidním vozíku a na všechny dotazy žáků, byť i velmi intimního charakteru, ochotně odpovídal. Beseda byla velmi zajímavá, určitě splnila svůj účel.

středa, 16 listopad 2022 11:00

Úspěch gymnastky Patricie Makovičkové

Patricie Makovičková, studentka 1.A, se v uplynulém víkendu zúčastnila prvního ročníku mezinárodního závodu Grand Prix Věry Čáslavské. Závodu se zúčastnilo 13 států - AUT, AZE, CZE, EGY, ENG, HUN, ISR, KOR, LAT, NED, POL, RSA a SVK. Družstvo ČR, ve kterém  závodila, se umístilo na 1. místě. Patricie zároveň obsadila 3. místo v celkovém bodovém počtu ze všech závodnic. Blahopřejeme k vynikajícímu výsledku a přejeme další úspěchy v nastávajících závodech.

1 2  2 4

středa, 09 listopad 2022 10:16

Okresní kolo v basketbalu SŠ dívky

Naše děvčata se zúčastnila basketbalového turnaje v kategorii středních škol, který proběhl v mostecké sportovní hale. Jelikož ve všech týmech, kromě našeho, byly basketbalistky, boj s nimi byl velmi těžký. Naše hráčky obsadily 4. místo. Za reprezentaci školy děkujeme Barboře Kočí, Karolíně Petránkové, Evě Gaubeové, Anně Vokálové, Elišce Galbavé, Kátě Dvořákové a Adéle Cmíralové.

úterý, 18 říjen 2022 07:50

Okresní kolo ve stolním tenisu SŠ

Naši studenti se 13. 10. zúčastnili okresního kola ve stolním tenisu v mostecké sportovní hale. Výborného výsledku dosáhla naše děvčata, která předvedla vynikající výkon a z 1. místo postupují do krajského kola. Družstvo chlapců skončilo na pěkném 3. místě. Školu reprezentovali: Jan Parák, Josef Jupa, Josef Novák, Zuzana Vobrubová a Natálie Gálová. Děkujeme všem hráčům za účast a reprezentaci a děvčatům přejeme hodně úspěchů v dalším kole.

ping

pondělí, 10 říjen 2022 12:04

Okresní kolo ve stolním tenisu ZŠ

V pátek 7. 10. se naši studenti zúčastnili soutěže ve stolním tenisu, která se konala v mostecké sportovní hale. Družstvo dívek ve složení Eliška Mušková, Veronika Vagašiová a Tereza Valkovičová obsadily 2. místo a chlapecký tým ve složení Kristian Vagaši, Rostislav Mestek, Pavel Fryček a Radek Tondr obsadil 3. místo. Děkujeme hráčům za reprezentaci školy.