7 důvodů proč se nebát zkusit studium u nás

  1. Všichni žáci mají stejnou startovací pozici.
  2. Obsah přijímacích zkoušek vychází z osnov pro ZŠ – není důvod k panice!
  3. A že jsi na některé typy úloh, popř. na některá témata, dosud nenarazil(a)? „Kdo se bojí, nesmí do lesa!“ – co Ti brání navštívit bezplatné přípravné kurzy, jež Tě na případné přijímací zkoušky (budou-li v režii školy) připraví?
  4. Učitelé na naší škole jsou lidé z masa a kostí – nekoušou, nesají krev, nemají v náplni práce likvidaci nebohých žáků☺ Jsou tu pro to, aby Ti pomohli rozvíjet Tvé schopnosti. Jsou Tu pro Tebe.
  5. Gymnázium Tě připraví na další studium na vysoké škole. Naši absolventi se často za svými učiteli vracejí. Někdy až na vysoké škole zjistí, že nároky na ně u nás kladené měly své opodstatnění – usnadnily jim adaptaci v nových podmínkách.
  6. Máš strach z množství učení a případných špatných známek? A co je důležitější? Známky, které ne vždy vypovídají o schopnostech a dovednostech, a proto jim ne každý přisuzuje důležitost, anebo dobrý pocit z toho, že si ve společnosti jiných nepřipadáš jako hlupák?
  7. Opravdu si myslíš, že všichni okolo jsou schopnější než Ty?!

 

Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistější způsob, jak strach porazit. (Dale Carnegie)

Jít do neznáma je lepší než zůstat tam, kde nic není. (Spencer Johnson)