Mgr. Kamila Michňová

pondělí, 27 březen 2023 09:57

Českosaské Švýcarsko

Ve dnech 22.–24. 3. 2023 se třída septima účastnila Výchovně vzdělávacího pobytu hrazeného Ústeckým krajem z programu podpory regionu Českosaského Švýcarska. Ubytováni jsme byli v Aquahotelu Děčín, odtud jsme vyjeli do Jetřichovic, kde jsme absolvovali turistický výšlap na Marianinu vyhlídku a zříceninu hradu Falkenštejn, aprílové počasí a předsezónní termín nám umožnily naprosto nevídaný zážitek, cestou jsme nepotkali jediného turistu ani domorodce. V rámci výjezdu jsme si dopřáli i relaxační návštěvu aquparku s tobogány, saunou a venkovním bazénem. Kulturní rozměr dostává naše výprava v momentu zakoupení vstupenek do Děčínského zámku, okruh Zlatá léta má mnohé do sebe, včetně zapáleného pana průvodce, hluboký dojem byl vzájemný.

Ty tři darované dny jsme si užili vrchovatě a děkujeme všem, kteří nám tento zážitek umožnili...

A já jako TU děkuji i svým septimánům, jste skvělí společníci ;)

středa, 15 únor 2023 07:21

Exkurze v České televizi

Na pozvání našeho absolventa Kamila Beneše, editora ekonomického vysílání ČT 24, navštívila 14. 2. 2023 třída septima budovu zpravodajství České televize. V rámci exkurze jsme zavítali do studia 6, ve kterém právě skončil přenos ranního vysílání Studia 6, dále do prostor sloužících k natáčení vědeckých pořadů jako je Horizont či Hyde Park Civilizace a do studia, kde právě probíhala příprava výroby pořadu Gejzír. Zážitkem nejen pro zájemce o studium žurnalistiky je sledování práce v newsroomu ČT 24, mnoho profesí na malém prostoru vytváří konečnou podobu kontinuálního vysílání veřejnoprávního zpravodajství.

Na fotografii můžete vidět prostory, ze kterých se v neděli vysílala Jizerská 50.

čtvrtek, 10 listopad 2022 13:36

Exkurze do Kanceláře prezidenta ČR

Dne 4. 11. 2022 se třída septima účastnila exkurze do Kanceláře prezidenta ČR. Návštěva Pražského hradu začala v pravé poledne slavnostní výměnou hradní stráže. Poté jsme se přesunuli do vnitřních prostor samotné kanceláře, prohlédli si reprezentativní prostory, prezidentskou knihovnu, ve které se původně nacházela pracovna T. G. M., a kinosál, kde cenzoři za dob normalizace rozhodovali o trezorových filmech. Sledovali jsme nesmazatelné stopy Jožo Plečnika i Bořka Šípka a nakonec si prohlédli i to, co zbylo z bytu našeho prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, tedy fontánu, mramorovou lavici a řečnický pult.

Za pozvání děkujeme našemu absolventovi Petru Pirunčíkovi, který v KPR působí jako zástupce ředitele Odboru zahraničního.

čtvrtek, 22 září 2022 11:34

Klementinum

V úterý 20. 9. 2022 absolvovali studenti maturitních ročníků pravidelnou exkurzi předmětové komise českého jazyka do Národní knihovny. Návštěva Klementina začíná komentovanou prohlídkou historické budovy Klementina, pokračuje projekcí dokumentárního snímku o nejvzácnějších svazcích depozitáře Národní knihovny a zakončena bývá seznámením s výpůjčním fondem, výpůjčními službami poskytovanými nejen vysokoškolským studentům, ale také široké veřejnosti a návštěvou jednotlivých studoven.

středa, 29 červen 2022 10:05

Projektový den – Dětský domov Most

Dne 28. 6. 2022 se žáci volitelného předmětu Psychologie A a Psychologie B účastnili exkurze do Dětského domova v Mostě. Na návštěvu nás pozvala ředitelka Mgr. Miroslava Kavecká, která nás také celou dobu provázela. Dětský domov v Mostě byl založen již v roce 1978 a dnes poskytuje prostor pro život 48 dětem ve věku 3 až 18 let (s možností setrvání až do 26 let pro ty, kteří studují). Děti bydlí v 6 bytových jednotkách, zde jsou dvěma stálými tetami připravovány na život mimo domov (starají se společně o domácnost, vaří si, uklízejí, plní své školní povinnosti a věnují se svým koníčkům). O chod dětského domova se stará celkem 38 zaměstnanců, včetně právníka a údržbáře bazénu. Součástí exkurze byla nejen prohlídka společných prostor, kanceláří, bazénu a jednoho z bytů, ale i přednáška o současném stavu a budoucnosti ústavní péče v ČR. Za pozvání a laskavou společnost paní ředitelce děkujeme a za rok se určitě vrátíme.

středa, 08 červen 2022 09:40

Slam poetry

V pondělí 6. 6. 2022 se na pozvání Městské knihovny Litvínov žáci 2. A a sexty účastnili přednášky architektky, spisovatelky a slamerky Anny Beaty Háblové. Po úvodním slovu o tzv. místech nemístech, úskalích městské architektury, urbanistického plánování a funkčnosti prvků městské zástavby následovalo autorské čtení povídek, např. Šupinatá a tuhá kůže obchodního centra. Dílo autorky, která ve své tvorbě originálně propojuje své vášně - slovesné umění a architekturu - a jejíž inspirací k povídkám a poezii jsou právě jedinečná místa nemísta městské architektury, můžete najít např. na stránkách campuj.online, kde svou uměleckou tvorbou nabourává zkostnatělou atmosféru solidní platformy pražských architektů.

Setkání se studenty zakončila tato osobitá a inspirativní performerka, jejíž umělecká i architektonická práce nese mnohá ocenění, ukázkou slam poetry ze své nejnovější básnické sbírky O mé závislosti nikomu neříkej.

Tento odkaz vás navede na cyklus ČT Autorky čtou v karanténě. A můžete si od Anny Beaty Háblové něco z její vlastní tvorby nechat přečíst i vy.

Foto z akce Foto z akce

Foto z akce

čtvrtek, 02 prosinec 2021 14:53

Klementinum

Ve středu 1. 12. 2021 absolvovali studenti maturitních ročníků pravidelnou exkurzi předmětové komise českého jazyka do Národní knihovny. Návštěva Klementina začíná komentovanou prohlídkou historické budovy Klementina, pokračuje projekcí dokumentárního snímku o nejvzácnějších svazcích depozitáře Národní knihovny a zakončena bývá seznámením s výpůjčním fondem, výpůjčními službami poskytovanými nejen vysokoškolským studentům, ale také široké veřejnosti a návštěvou jednotlivých studoven.

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA