Mgr. Jana Šimáčková

úterý, 21 březen 2023 08:35

Krajské kolo olympiády ze španělštiny

V pondělí 20. 3. jsme se vydali se studentkou Sárou Kunertovou ze 3.A do Ústí nad Labem, která se účastnila krajského kola olympiády ze španělského jazyka. Pohodová atmosféra a příjemné dopoledne bylo završeno krásným 4. místem. Kromě toho jsme si přivezli novou cennou zkušenost a příští rok se opět pokusíme uspět.

pondělí, 13 březen 2023 15:51

Úspěšné olympijské tažení

V pondělí 13. 3. proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategorii prima a sekunda, ze kterého jsme si přivezli 1. a 3. místo. První místo obsadila Stella Krejcarová ze sekundy a třetí místo obsadil Jakub Falář také ze sekundy. Účastníkům gratulujeme.

pátek, 17 únor 2023 12:33

Opět k nám přišel rodilý mluvčí

V pátek 17. 2. měli studenti opět příležitost mít hodinu angličtiny s rodilým mluvčím Davidem Chambersem, který pochází z Anglie. Během vyučování prošel napříč různými ročníky – od sekundy po oktávu. V hodinách se studenty četl, vysvětloval slovíčka a hlavně si s nimi povídal. Takové hodiny jsou pro studenty vždy příjemným zpestřením.

pátek, 06 leden 2023 10:32

Rodilá mluvčí v tercii

V pátek 6. 1. navštívila hodinu angličtiny v tercii Hillary, která žije v New Yorku. Studenti tak měli možnost slyšet americkou angličtinu. Tématem bylo životní prostředí. Studenti zhlédli několik videí a poté si o nich s Hillary povídali.

V pátek 9. 12. si našel cestu na naše gymnázium Angličan David Chambers. Trvale žije v Mostě a s výukou angličtiny má bohaté zkušenosti. Pro tercii si na projektový den připravil bohatý program – žáci pracovali s kartičkami, popisovali obrázky, soutěžili v kvízech, četli různé zajímavosti, diskutovali na různá témata, vymýšleli příběhy... A především, po celou dobu komunikovali v angličtině. Projektový den se vydařil a pan Chambers slíbil, že naši školu opět navštíví.

čtvrtek, 30 červen 2022 05:43

Návštěva botanické zahrady

V úterý 28. 6. jsme v rámci projektového dne anglického jazyka navštívili Botanickou zahradu v Teplicích. Studenti co nejvíce mluvili anglicky mezi sebou a v botanické zahradě plnili v angličtině zadané úkoly. Výlet jsme zpestřili procházkou lázeňskou čtvrtí a zmrzlinou.

Ve středu 20. 4. vyjela třída kvarta na výlet. Cílem byl zámek Jezeří, kam jsme se vydali z Černic. Vzali jsme to přes nedostavěnou pohřební Čertovu kapli, kde prý panuje negativní energie a záhadná atmosféra. Místo skutečně působilo magicky. Pokračovali jsme na vyhlídku na zámek a okolí a poté došli k samotnému zámku. Z vyhlídky a ze zámku jsme šli zpátky až do Horního Jiřetína, odkud už nás čekala jen cesta zpět do Litvínova.

V první části března se naši studenti zúčastnili všech kategorií okresní olympiády vypsaných pro anglický jazyk. 8. března soutěž začali studenti z vyššího stupně gymnázia, 16. března pokračovala kategorie prima až sekunda a 17. března zakončila okresní kolo kategorie tercie až kvarta.

Výsledky:
vyšší stupeň gymnázia
Nikolas Nestler (kvinta) – 3. místo
Klára Špačková (septima) – 4. místo

prima až sekunda
Adéla Hrbková (sekunda) – 2. místo
Lenka Zajacová (sekunda) – 4. místo

tercie až kvarta
Ema Černohorská (kvarta) – 1. místo
Lenka Půčková (kvarta) – 3. místo

Díky 1. místu Emy Černohorské máme zástupce i v krajském kole.

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA