neděle, 02 říjen 2022 20:38

Adapťák třídy 1.A

Napsal(a)

Ve dnech 21. 9. až 23. 9. 2022 se nováčci „prváku“ vydali na svoji první společnou akci mimo školní prostory. 19 statečných a dvě členky učitelského sboru vyrazili na Český Jiřetín, který sice není od budovy školy daleko, přesto mnozí žáci tuto oblast neznali. Počasí dle předpovědi nemělo být lákavé, ale nejsme přeci z cukru!

Po příchodu na chatu Barboru jsme obrovské batohy a tašky s teplým oblečením (opravdu jsme měli čepice, šály, rukavice) odložili na pokoje a vydali se za poznáním blízkého okolí. Netrvalo dlouho a vykouklo sluníčko, což nám zvedlo náladu, a tak jsme se pustili do různých připravených soutěží, her a zdolávání zajímavých turistických tras.

Program byl bohatý, rozdělený na dopolední, odpolední a večerní činnosti.

Během našeho pobytu jsme se například vydali podle mapy do přírody k Flájskému potoku, kterým jsme se v chladném počasí statečně brodili. Prošli jsme si cestu kolem starého plavebního kanálu, úspěšně jsme zdolali nástrahy lanového centra na Klínech.

Odpoledne povětšinou patřila aktivitám žáků – fotbálek střídala vybíjená, na řadu se dostaly i vědomostní a strategické hry. Nezapomněli jsme ani na zpěv, dokonce jsme měli malý flétnový koncert. Večery patřily zhodnocení dne a hrám, během nichž jsme se více poznali. Nechyběl ani výlet bez baterek do černočerné krajiny.

Pobyt na čerstvém vzduchu utekl jako voda. Nezmokli jsme, ani moc nenastydli, legrace bylo až až, zážitků ještě víc, takže co víc si přát?!

Číst 616 krát

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA