Mgr. Zdeněk Kóňa

čtvrtek, 15 září 2022 17:42

Uctění památky našeho prvního prezidenta

Dne 14. 9. v dopoledních hodinách se před budovou naší školy uskutečnilo slavnostní setkání k uctění památky T. G. Masaryka. Za účasti členů České obce sokolské, vedení města Litvínova a zástupců z řad pedagogů a studentů byl připomenut význam osobnosti našeho prvního prezidenta. Setkání při příležitosti 85. výročí úmrtí T. G. Masaryka bylo ukončeno slavnostním položením květin k bustě zakladatele našeho státu.

čtvrtek, 01 září 2022 17:44

Zahájení školního roku

Dnes 1. 9. byl zahájen školní rok 2022/2023. Slavnostní zahájení se za účasti zaměstnanců gymnázia, studentů, rodičů i přátel školy uskutečnilo od 9:45 na školním hřišti. Krátce před zahájením školního roku došlo za účasti významných hostů ke slavnostnímu otevření nové tělocvičny v objektu Sokolovny a také školní jídelny - výdejny. Mezi pozvanými hosty byli: člen Rady Ústeckého kraje Mgr. Bc. Tomáš Rieger, zástupce Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje Bc. Jakub Dohnal, 1. místostarostka města Litvínov Erika Sedláčková, členka Rady města Litvínov Květuše Hellmichová, velitel MP Litvínov PhDr. Martin Klika, MBA, DBA, zástupci Klubu přátel gymnázia Jan Myšák a Ing. Michal Pressl a také Ing. Robert Kysela.

středa, 29 červen 2022 17:04

Projektový den - Když se řekne gotika

Úterní dopoledne (28. 6.) bylo pro část našich studentů vyplněno návštěvou Regionálního muzea Teplice. Mohli si vyslechnout pěkné průvodní slovo k expozici zejména gotického umění. Zajímavé byly také interiéry teplického zámku, kde muzeum sídlí.

neděle, 26 červen 2022 09:17

Příjemná páteční procházka

Dopoledne 24. 6. strávila sekunda příjemnou procházkou lesem kolem Salesiovy výšiny do Lanového centra v Oseku.

sobota, 04 červen 2022 21:30

Výjezd za biologií, ekologií a historií

Globální polohový systém, zaniklé obce Krušnohoří, voda, meteorologie, zapomenutá řemesla Krušných hor. To byla témata, se kterými se během biologicko-ekologického kurzu seznámili od 30. 5. do 3. 6. žáci sekundy. Výuka ve Vzdělávacím a rekreačním centru Lesná byla doplněna závodem v orientačním běhu a nácvikem lukostřelby. Zpestřením celého kurzu byla jistě celodenní návštěva Muzea československého opevnění z let 1936 – 1938 „Na Kočičáku“. Závěr kurzu patřil návštěvě Podkrušnohorského zooparku v Chomutově.

sobota, 21 květen 2022 08:48

Gratulace ke stříbrnému úspěchu

Gratulujeme Marii Hovorkové z kvinty ke zisku stříbrné medaile v krajském kole Přeboru škol v orientačním běhu, který se konal 18. 5. v areálu Knížecí zahrady v Duchcově. Naše studentka vybojovala druhé místo v konkurenci dalších deseti studentek gymnázií Ústeckého kraje.

neděle, 08 květen 2022 10:08

Nahlédnutí do vojenské historie

Přednáškou z vojenské historie v podání Mgr. Jiřího Šlajsny  se v pátek 6. května završil cyklus historických témat, kterými si naši sekundáni a terciáni během školního roku díky spolupráci s Oblastním muzeem a galerií v Mostě mohli projít. Tentokrát se naši studenti pod dohledem zkušeného odborníka pokusili sestavit uniformy náležející různým armádám ze třech odlišných staletí. Aktivita byla doplněna zajímavými komentáři a ukázkami předmětů, které náležely k výstroji vojáků dobových armád.

V průběhu 6. a 7. dubna se třídy tercie a sekunda vypravily na návštěvu Oblastního muzea a galerie v Mostě. Tentokrát je čekal opravdu netradiční program. Žáci těchto tříd nepřišli do muzea jako obvyklí návštěvníci. Zavítali do prostor, kam se běžný návštěvník většinou nevypraví. Díky vstřícnosti zaměstnanců muzea se blíže seznámili s prací muzejního knihovníka, restaurátora, entomologa, ornitologa, kurátora. Zjistili rozdíly mezi výstavou a expozicí. Tato návštěva byla zajisté pro mnohé inspirací a zdrojem zajímavých informací.

Ve středu 23. 3. se vybraní žáci prvního stupně gymnázia alespoň na jedno dopoledne vrátili do historie našeho regionu v době 2. světové války. Jejich cílem se stalo zmapování osudů vybraných posádek sestřelených amerických bombardérů nad územím Litvínovska z let 1944 a 1945. Potřebné zdroje informací žáci nalezli v Mezinárodním památníku obětem II. světové války v Mostě. Na závěr prostudovali maketu jednoho z německých protiletadlových děl.

Ve středu 2. 3. 2022 se konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Stejně jako loni tak i letos proběhla soutěž v online formě. Naši studenti si vedli opravdu znamenitě, jelikož jsme postoupili do kraje ve všech kategoriích. Kategorii B jsme dokonce naprosto ovládli a obsadili všechna 3 postupová místa! Všem účastníkům moc děkujeme za skvělou reprezentaci našeho gymnázia a postupujícím přejeme hodně znalostí a štěstí do kola krajského.

Výsledky okresního kola:

kategorie A – 6. třída

3. Kristian Kališko - postup

5. Matyáš Končel

10. Tomáš Malíček

kategorie B – 7. třída

1.David Fleischmann – postup

2. Anna Johanová – postup

3. Lucie Kubášová – postup

kategorie C – 8.- 9. třída

1.Samuel Koláček – postup

7. Kristian Vagaši

14. Adéla Dundrová

kategorie D – Střední školy

3. Tereza Posuchová - postup

4. Eliška Šlégelová

5. Lukáš Bolech

 

Mgr. Vadim Všetula

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA