Mgr. Zdeněk Kóňa

pátek, 01 prosinec 2023 09:05

Obdivuhodné baroko (projektový den)

Žáci tercie si během listopadového projektového dne rozšířili své znalosti z dějepisu exkurzí do cisterciáckého kláštera v Oseku. Díky poutavému výkladu paní průvodkyně se seznámili s dějinami kláštera a obdivovali nádhernou barokní výzdobu. Kromě baroka měli možnost zhlédnout gotický konvent a obdivovat nejstarší část kláštera, románský portál. Největší dojem na celou výpravu učinily úchvatné varhany.

Martina Kopecká

středa, 29 listopad 2023 20:59

Výstražná stávka také u nás

Zaměstnanci naší školy vstoupili v pondělí 27. listopadu do výstražné jednodenní stávky. Byli podpořeni řadou studentů. Všichni stávkující tak během několika desítek minut veřejně vyjádřili svůj postoj k současné situaci v resortu školství.

neděle, 19 listopad 2023 13:14

Hudební setkání pokračují

7. listopadu v podvečer zpříjemnili šikovní hudebníci čas všem, kteří zavítali do prostor školní hudebny. V rámci listopadového hudebního setkání, které navázalo na obdobná setkání z minulého školního roku, bylo možné zhlédnout vystoupení Ondřeje Bursíka (saxofon), Petra Šaška (akordeon), Agáty Novákové (flétna), Saši Šindelkové (zpěv), Sofie Malečkové (flétna), Julie Končelové (lesní roh) či Adama Žaluda (flétna a klávesy). Hudební podvečer se odehrál pod taktovkou již zkušeného moderátora Richarda Wepse.

středa, 15 listopad 2023 15:27

Den otevřených dveří

V úterý 14. listopadu se v 16.00 otevřely dveře gymnázia pro zájemce o budoucí studium. Na 70 těchto zájemců v doprovodu rodičů využilo možnost navštívit naši školu a prohlédnout si její prostory. Hojně také využili možnost pohovořit si se studenty gymnázia a se všemi pedagogy, kteří prezentovali vyučované předměty.

čtvrtek, 02 listopad 2023 18:55

Halloween pro primu a sekundu

V pondělí 30. 10. v odpoledních hodinách nám gymnázium představilo i svou temnější stránku, když se zejména třída kvinta a někteří žáci ostatních ročníků pustili do organizace školního Halloweenu. Akce, která započala v 16.30 hodin a skončila okolo 18. hodiny, byla určena pro primu a sekundu. Proběhla ve skvělé atmosféře se spoustou zábavy, úkolů i strašení. Všichni přítomní se jistě těší na další konání této akce. Ať už budou v roli organizátorů či účastníků.

Lucie Kubášová, kvarta

středa, 04 říjen 2023 18:01

Pasování 1. ročníků

V pondělí 2. 10. se studenti oktávy, 4. A, primy, 1. A a 1. B zúčastnili pasování prvních ročníků čtyřletého a osmiletého studijního cyklu našeho gymnázia. Samotný akt probíhal v nové tělocvičně během šesté vyučovací hodiny. Noví žáci byli přijati do studentského kolektivu. Nejprve však od letošních maturantů převzali upomínkový certifikát, drobnou sladkost a prošli symbolickým křtem třídní knihou.

                                                                                                                                                                                                                                                                              Jana Koláčková

 

pátek, 15 září 2023 18:42

Slavnostní vzpomínka na T. G. Masaryka

Dne 14. září 2023 v dopoledních hodinách proběhla před budovou naší školy vzpomínková akce k výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka. Zástupci z řad pedagogů Gymnázia T. G. Masaryka, vedení města Litvínova a České obce sokolské při této příležitosti přihlížejícím studentům připomněli ve zkratce životní osudy a význam osobnosti našeho prvního prezidenta.

pondělí, 04 září 2023 19:50

Slavnostní zahájení školního roku

Dnes 4. 9. od 9.30 proběhlo na školním hřišti slavnostní zahájení nového školního roku 2023/2024. Ředitel gymnázia přivítal studenty, rodiče i zaměstnance školy. Zvláště byli přivítáni noví studenti primy i obou prvních ročníků. Ve slavnostním projevu zaznělo mimo jiné několik novinek, které školu čekají během následujících měsíců. Všem přítomným pan ředitel na závěr popřál úspěšné zvládnutí právě zahájeného školního roku.

pondělí, 03 červenec 2023 19:29

Projektový den Štola Lehnschafter

Tak opět po roce vyrazilo pár statečných do Mikulova v Krušných horách do štoly Lehnschafter. Zážitkem už byla jen samotná jízda vlakem „moldaváčkem“,  jelikož panoramata, které cestou vidíte, jsou opravdu nádherná.  Ve štole byla zvolena náročnější trasa C, takže byla nutná výbava proti značnému ušpinění. Lezlo se ve štolách výšky cca 1 m, lezlo se komínem po břiše, zádech a i po čtyřech se šlo. Když se po strastech dolezlo do hlavní místnosti, tak tam si pro nás připravil pan průvodce Pavel Chaloupka překvapení v podobě hry s UV světlem. Celá jeskyně se ve tmě ozářila a fluorit měl úžasnou fialovou barvu. Do štoly chodíme již několik let, ale poprvé se stalo, že nadšení studenti panu průvodci hromadně zatleskali. A to všichni vylezli hodně zablácení. Díky všem za super den.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Vadim Všetula

středa, 28 červen 2023 20:56

Nebe v knihovně

Cílem třídního výletu tercie se v pondělí 26. 6. stala mostecká knihovna. Předmětem zájmu terciánů tentokrát ovšem nebyly knihy, ale nebeská tělesa. V budově knihovny se zúčastnili zajímavé přednášky na téma  Co vidíme na obloze.

AKTUÁLNĚ Z GYMNÁZIA